Slatinné uzdravující procedury

Nemusíte utrácet za pobyt v lázních

Chcete si udělat doma rašelinové lázně? Tak vězte, že je to velice snadné a my vám vysvětlíme, jak na to a proč je to dobré.

Vůbec nemusíte mít strach, že k tomu nemáte uzpůsobenou koupelnu, protože tu k tomu vůbec nepotřebujete. Divíte se, jak je to možné? To díky moderním technologiím, které vám opravdu umožní, abyste si udělali minilázně ve pohodlí svého domova.

Přírodní slatinný zábal

Slatina je přírodní léčebný materiál, který se ukrývá v půdě. Lidově je také označovaná jako rašelina, což je ve své podstatě i správný název, jen to není ta určená ke květinám, ale balneologická. Na zábal se používají několikacentimetrové vrstvy prohřáté slatiny, kterou obložíte bolestivé tělesné partie zhruba na dobu 20 minut a celé tělo navíc zabalíte do přikrývky. Prostřednictvím vysoké teploty a doby působení se vytváří hloubkové teplo, to přirozeně uvolní za tuhlé svaly, odplavuje zánětlivé zplodiny z tkání a regeneruje je, stimuluje nervový systém a také látkovou výměnu. Účinně léčí bolesti páteře, svalů, artrózu, artritidu, ale nápadný efekt má i při celulitidě.

Přírodní slatinný obklad

Obkladu z přírodní slatiny se říká plástev. Ta je tvořena speciálním obalem. se dvěma membránami, z nichž je jedna propustná a tou se přikládá na kůži, protože umožní působení přírodních látek na povrch těla. Na nepropustnou stranu membrány se vždy přikládá tepelný polštář, který prohřeje vrstvu slatiny, a ta přenáší teplo na tělo. Slatinný obklad prokazatelně redukuje napětí, působí protizánětlivě, regeneračně, zvyšuje cirkulaci krve ve tkáních bolesti a křeče v oblasti ramenních kloubů, krční i bederní páteře a samozřejmě má příjemný bonus, působí regeneračně na pokožku.

Jak na to

Plástve, volnou slatinu i tepelné rašelinové nosiče zakoupíte ve specializovaných obchodech a jejich cena je velice příznivá. Nosiče by vždy měly svojí velikostí odpovídat velikosti obkladu. Nosič ohříváme v mikrovlnné troubě a postačí pouhých 5, maximálně 10 minut, je však nutné je zhruba po dvou minutách otáčet. Zahřívat je můžete i ve vodní lázni o teplotě 50 až 60 °C po dobu cca 5 až 7 minut, ale nesmí se nikdy vařit. Po ohřátí obklad přiložíme propustnou částí na postižené místo, na nepropustnou patří nosič tepla a necháme působit 20 minut. Je však ještě důležité, abyste po celou dobu odpočívali a byli přikrytí, nejlépe lehkou dekou. Obklad zlikvidujete běžným způsobem vyhozením do koše nebo rašelinu můžete vysypat z obalu a použít ji jako zeminu pro květiny, případně kompostování. Nosiče se používají opakovaně. Doporučená léčebná dávka je jednou denně po dobu 10 dnů.

reklama
reklama

Komentáře