Využijte sílu kofeinu

Kofein je skvělý přírodní stimulant, který dokáže nejen povzbudit energii, ale příznivě působí na pleť a vlasy.

Pro růst vlasů


Trápí-li vás vypadávání a řídnutí vlasů, případně jejich pomalý růst, dopřejte jim kofein. Na trhu je spousta vlasové kosmetiky s obsahem kofeinu, protože už se dávno ví, že příznivě působí na vlasové folikuly a stimuluje růst nových vlasů.


Funguje u žen i mužů, jeho účinky oceníte v období, kdy prožíváte zvýšený stres, ale třeba i v menopauze a dalších případech hormonální nerovnováhy, což jsou jedny z příčin zvýšeného padání vlasů. Kofein totiž dokáže povzbudit a udržovat aktivitu vlasových kořínků, zvyšuje jejich produktivitu a prodlužuje růstové fáze vlasů.


Sebekrásnější oči může jejich okolí zle pokazit.

Pro zmírnění kruhů pod očima

Nehezké otoky a tmavé kruhy pod očima bývají způsobené mimo jiné nedostatkem spánku a únavou. Pokud se nejedná o jiné příčiny, což může být i dědičnost, rychlé řešení vám opět poskytne kofein, který zvyšuje mikrocirkulaci krve, a tím tyto projevy únavy dokáže potlačit.

Dobře fungují kuličkové roll-ony. Několikrát jimi přejedete oblast pod očima, spojení kofeinového extraktu a chladivé kuličky účinek ještě umocní. Ideální je také večerní použití kofeinového očního séra, které tak může působit přes celou noc.

V boji s celulitidou je kofein mocný spojenec.

Proti celulitidě


Pokud vás trápí dolíčky a hrbolky na stehnech či hýždích, pravidelně je masírujte a mažte přípravky s obsahem kofeinu. Ten prokrvuje pokožku, vypíná ji, a tím pomáhá zmírnit projevy celulitidy. Zároveň urychluje odbourávání tukových buněk, které ji způsobují.

Vyrobte si třeba i kávový peeling – smíchejte malý šálek kávové sedliny se 3 lžícemi mořské soli nebo krystalového cukru. Ke směsi přidejte 6 lžic zahřátého kokosového oleje, vše dobře promíchejte. Směs naneste na problematická místa, krouživými pohyby 2 minuty masírujte a poté opláchněte.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden