Vyzrajte na vrásky a kruhy pod očima

Kvůli tomu, abyste vypadala svěže, odpočatě a mladistvě, nemusíte hned podstupovat drahé omlazující kůry. Úplně postačí, když vyzkoušíte osvědčené babské rady a tipy.

Oční okolí je nejvíce choulostivé na tvorbu vrásek. Životním stylem a správnou péčí můžete jejich vznik oddálit, nebo naopak zrychlit. Častným viníkem vzniku vrásek je mžourání, ať už do sluníčka nebo do knih a časopisů.

Nošení slunečních a dioptrických brýlí byste proto rozhodně neměla podceňovat. Pokud spíte s hlavou zabořenou do polštáře, vaše pleť vám také dvakrát nepoděkuje. Během noci nemůže pořádně dýchat a mačká se. Naučte se spát raději na boku, nebo ještě lépe na zádech.

Zázračné oleje

Skvělým pomocníkem v boji proti vráskám jsou přírodní oleje. Na rozdíl od drahých očních krémů stojí jen pár korun a účinkují zrovna tak dobře. Nejlepší je arganový, kokosový, olivový nebo růžový. Aplikujte ho stejně jako krém – jemným vklepáváním konečky prstů pod a okolo očí.

Trocha alchymie

Citlivé oční okolí si zaslouží bonusovou péči také v podobě masky. Potřebujete-li zahladit vrásky a celkově vypnout pleť, vyzkoušejte sníh z bílků. Vyšlehaný bílek naneste přímo na vrásky a nechte působit 5 minut.

Poté jej smyjte vlažnou vodou a šetrně osušte. Vyzkoušet můžete také masku z avokáda a medu. Avokádo je nabité prospěšnými látkami, které pleť omlazují, vyživují a regenerují. Smíchejte půlku měkkého rozmačkaného avokáda se lžící medu a směs naneste na pleť. Relaxujte 15 minut a poté masku smyjte.

reklama
reklama