Zbavte se bradavic přírodní cestou

Objevují se na ploskách nohou nebo na rukách, zkrátka na místech, která přicházejí do přímého kontaktu s viry. Neobjeví se však hned. Inkubační doba je totiž různá, od pár týdnů až do několika měsíců. Jak se ale bradavic co nejrychleji zbavit?

Vlaštovičník bradavici vypálí

Roste volně v přírodě a pozná ho úplně každý.Rostlina se svítivě žlutými kvítky roste podél cest, plotů a na vlhkých místech. Narazit na něj můžete skutečně všude. Přitom je to hotový zázrak. Bradavice si stačí týden potírat žlutavou tekutinou, která z listů vytéká.Máte-li po ruce ale spíše pampelišky, můžete místo vlaštovičníku použít i je. Mají totiž podobný účinek.

Grepovým olejem provi virům

Grepová jadérka mají antivirotické účinky a brání rozšiřování bradavic po okolí.Olejem si bradavici potírejte alespoň dvakrát denně. Můžete rovněž použít i olej tújový. Ten příznivě působí na odstraňování kožních ložisek. Oleje seženete v obchodě s bio a přírodními výrobky anebo v lékárně.

Tinktura z černého rybízu

Bobule, listy, kořeny i pupeny. Využít se dá z černého rybízu skutečně všechno. Patří totiž mezi silné antioxidanty a ještě ke všemu je bohatý na vitamin C.Můžete pít odvar z listů anebo si z bobulí a z listů udělat tinkturu. Pokud se vám s ní ale dělat nechce, opět si zaběhněte do obchodu s přírodní kosmetikou.

Česnek naložený v octu

Naše babičky věděly, co na bradavice pomáhá.Trápily je totiž stejně jako nás. A co tedy funguje? Naložte oloupané stroužky česneku do obyčejného octa a nechte týden macerovat na teplém a stinném místě. Následně si do této tekutiny namočte tampon a bradavici jím potírejte.

Plátek citronu

Občas pomůže i obyčejný citron. Nakrájejte si dva nebo tři slabé plátky a přiložte je na bradavici. Postižené místo si obvažte a citrus nechte působit přes noc. Místo citronu lze použít i ananas.

Koupel a slupka od banánu

Nejprve se naložte do horké koupele. Následně si vezměte banánovou slupku a bílou vnitřní část si přiložte na bradavici. Opakujte denně dva týdny..

reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden

reklama