Zubního kamene vás zbaví dentální hygiena

Proč bychom tedy měli ještě navíc chodit na dentální hygienu? Třeba proto, že zubního kamene se sami nezbavíte.

Ráj pro bakterie

Sliny a zbytky jídla vytvářejí na zubech plak. V něm žije velké množství bakterií. Pokud při čištění zapomínáte na prostor mezi zuby nebo si zuby čistíte nedbale, z některých míst plak neodstraníte. Ten ztvrdne a stane se z něj zubní kámen, který může odírat dásně a způsobovat bolest. Hlavně se v něm ale drží škodlivé bakterie, které vyvolávají zánět a kazy.

Dokonalá očista

Dentální hygiena je zvláště vhodná pro ty, kdo mají zvýšené dispozice k tvorbě zubního kamene. Nejprve se pomocí ultrazvuku nebo ručních přístrojů, případně kombinací obou metod odstraní hrubé nánosy na zubech, hlavně zubní kámen. Pak se vyčistí mezizubní prostory, do kterých se s kartáčkem nedostanete. Poté se chrup vyčistí speciální pastou a vyleští se, takže se zlepší i jeho vzhled. Hlavní však je, že bakterie, které mohou škodit zdraví ztratí svůj úkryt.

Po čištění následuje prohlídka

Na dentální hygienu byste měli chodit jednou za půl roku. Nejlepší je nechat si vyčistit zuby přibližně týden před prohlídkou u zubaře. Na očištěných zubech jsou lépe vidět i ty nejmenší kazy. Dentální hygienu si musí klienti platit sami, řada zdravotních pojišťoven na ni však přispívá.   .

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
reklama

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden