Co o vás prozradí oblíbená barva?

O psychologickém účinku barev se ví už dlouho. Některé odstíny zbožňujete, u jiných se ošíváte, jakmile je zahlédnete jen koutkem oka. Psychologie barev vysvětluje, jakým způsobem se jednotlivé odstíny podílí na našem prožívání.

Je nutné připomenout, že vnímání barev je velmi subjektivní a ovlivňuje ho mnoho faktorů. Například různé vlivy přicházející z okolí. Jinak se vám zdají barvy za přirozeného světla a jinak při umělém osvětlení.

S těmito obměnami souvisí i to, proč má někdo rád růžovou a jiný ji nesnáší. Hlavní roli totiž hraje podvědomí, jehož činnost nedokážeme ovládat.

Bílá Jako představitelka elementu kovu je nositelkou neskutečné energie a chladného, strohého charakteru.

Symbolizuje neporušitelný systém a řád, pragmatický a logický přístup a smysl pro ryze praktické záležitosti. Je často spojována také s čistotou. Její převaha vás udržuje neustále ve střehu.

Žlutá Spolu s hnědou je barvou země, přinášející útulnost a teplo.

Vyznávají ji pozitivní lidé, kreativci a vyrovnané povahy. Představuje stabilizaci, sdružování a také uzemnění. Pomáhá zpomalit. Dejte si pozor, aby jí nebylo moc, pak byste mohla mít tendenci k ustrnutí.

Oranžová Máte ráda společnost, luxus a styl na vysoké noze. Nevadí vám utrácet za své koníčky a lidi, kteří jsou vám oporou. Jste veselá, nerozhodná a vedete aktivní život. Neumíte si představit vykonávat stereotypní práci, ubíjela by vás, proto raději pracujete sama na sebe.

Červená Energie a živelnost této barvy je patrná na první pohled. Její ohnivý tón reprezentuje mužský princip, aktivitu, pocit radosti a entuziasmu. Výborně oživuje prostředí. Červená je nejvýraznější barvou vůbec.

Chcete-li někam dostat životní energii, je dobré si ji na to konkrétní místo dát.

Růžová Reprezentuje ideály, náklonnost a něžnou lásku. Ženy, které jí dávají přednost jsou romanticky založení. Jsou rády, když o ně někdo pečuje a hýčká je.

Potřebují cítit jistotu a zázemí, proto se brzy vdávají. Nemají rády, když je někdo do něčeho nutí a rozkazuje jim.

Modrá Symbolizuje hloubavost, intuici a moudrost. Lidé, kteří ji preferují, jsou obvykle svědomití, citliví a laskaví.

Je vhodná tam, kde chcete podpořit duševní práci, soustředěnost a kreativitu. Chcete-li ji využít v interiéru, použijte ji ideálně v pracovně nebo obývacím pokoji.

Fialová Vyznávají ji lidé se silnou osobností, kteří se chtějí odlišovat a být něčím výjimeční.

Mají velkou představivost, jsou vtipní a přitahuje je cokoli tajemného. Často se věnují ezoterice a věcem mezi nebem a zemí. Nenajdou- – l i porozumění, mohou být sarkastičtí a někdy až arogantní.

Zelená Pevný charakter a cílevědomost jsou vlastnosti, které vás bezezbytku charakterizují.

Máte bohatou představivost a dokážete být originální. Pokud u vás zelená převládá, toužíte po obdivu a uznání. V práci jste vytrvalí a nezaleknete se ani těch nejmenších překážek.

Hnědá Bývá oblíbenou barvou těch, kteří si v životě prošli náročnými situacemi a zkouškami.

Dává sebekázeň a sebedůvěru. Protože je spolu se žlutou barvou země, umožňuje svým vyznavačům střízlivý pohled na okolní život. V interiéru působí klidným a vyrovnaným dojmem, takže se hodí například do ložnice.

Šedá Ne nadarmo se říká, že „je šedá jako myš“, tedy nevýrazná. Tato barva bývá symbolem kompromisu. Lidé, kteří ji vyznávají, se neradi pouštějí do sporů. Většinou tvrdě pracují na tom, aby něco získali a nevadí jim pracovat v podřízeném postavení.

Černá Je spojena s ženským principem. Její nadbytek snižuje celkovou světlost a jas a navozuje úbytek fyzické energie. Spíš než na velké plochy, se hodí na doplňky. Kdo ji má rád, je obvykle hloubavý a přemýšlivý, může ale potlačovat své city a chovat se introvertně.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...