Divizna velkokvětá

Tiší suchý a dráždivý kašel

Dnes nemusíte mít bylinkovou zahrádku, abyste mohli vyzkoušet léčivé účinky divizny. Koupíte jí v každé lékárně a oceníte ji hlavně při nemocech z prochladnutí, které jsou spojeny s dráždivým, suchým kašlem, dále také při zánětech horních cest dýchacích.

Také vás může zajímat ...

Divizna totiž velmi účinně podporuje vykašlávání hlenu a tlumí křeče průdušek.

Hodí se na obklady

Divizna navíc působí močopudně, protizánětlivě v dutině ústní a hrtanu, a uvolňuje křeče trávicího systému.

Proto ji lze použít při zánětech žaludku, střev či jícnu, a při poruchách zažívání spojených s průjmy. Tato výjimečná bylinka se hodí na obklady při drobných poranění kůže, hemoroidech a na zábaly při revmatických bolestech kloubů.

Uvařte si léčivý čaj

Příprava čaje z divizny je jednoduchá. Stačí, když 1,5 čajové lžičky sušené divizny zalijete 250 ml vroucí vody. Nálev nechte přikrytý vylouhovat 15 minut a scedíte. Vypijte šálek horkého čaje a to 2 – 3 × denně.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...