Jak nemít šupinatou hlavu?

Suchá nebo šupinatá pokožka hlavy může mít řadu příčin. Nejčastějším důvodem bývá nevyvážená strava, nevhodný šampon; časté vysoušení vlasů fénem, chlorovaná voda a sluneční záření. Svědění a šupinatá pokožka hlavy mohou ale signalizovat také mnohem vážnější problém, jako je ekzém nebo lupénka.

Masírujte olejíčkem

Vlasy si umývejte pouze šetrným léčivým šamponem, který obsahuje aktivní složky proti tomuto problému – omezuje tvorbu šupin. V zimním období je dobré používat šampon i kondicionér, abyste tak předcházeli suché pokožce. Zároveň je důležité vyvarovat se příliš častému mytí vlasů, protože tím dochází ke ztrátě vlhkosti na pokožce hlavy.

Jemně pokožku hlavy masírujte konečky prstů, a to krouživými pohyby. Důkladně vlasy opláchněte. Velmi opatrně vlasy osušte. Pokud používáte fén, nepřepínejte na příliš horký vzduch, abyste zbytečně nedráždili pokožku hlavy. Neškrábejte svědivá místa. Použijte „olejovou léčbu“, která bývá účinná.

Také vás může zajímat ...

Nejčastěji se využívá olivový olej.

Jezte hlívu ústřičnou

Babskou radou na šupinatění je nanesení citronové šťávy či březové vody na pokožku hlavy. Při podezření na plísňovou příčinu zkuste aplikovat extrakt z grepových semen či místa potírat přípravkem Tee Tree Oil. Je také potřeba odolat drbání se při svědění hlavové pokožky. Pro zvýšení vitamínu B v těle je vhodné užívat pivovarské kvasnice (Pangamin).

které jsou známé svými pozitivními účinky na vlasy i pleť.

Abyste získali zinek a selen konzumujte hodně paraořechy a hlívu ústřičnou.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...