Jak správně zamaskovat projevy alergie

Jaro se nese často ve znamení alergií. Jejich projevům lze jen stěží zabránit. Jak je ale správně maskovat?

Odřený nos

Také vás může zajímat ...

K líčení oblasti nosu si lze pořídit hutnější krémový korektor se silnějším krytím. Ideální je ten ve žluté či zelené barvě. Ta červenou neutralizuje. Používejte také takzvaný fixační gel pod make-up. Pak teprve naneste plně krycí make-up. Ten by měl samozřejmě odpovídat barvě vaší pleti. Pozor na jeho odstín, aby nepůsobil jako maska.

Ideální jsou make-upové paletky.

Rozteklé oči

Svědění a pálení způsobují, že vám neustále slzí oči a jsou zarudlé. Tím dochází i k rozmazávání make-upu a líčení očí. Nejprve použijte fixační krém pod oční make-up. Vybírejte takový, který je určený pro citlivé oči. Dokáže oční víčko dostatečně hydratovat a zafixovat i zvýraznit oční stíny. Díky tomu nebudete potřebovat ani takové množství očních stínů.

Pro líčení očí volte spíše světlejší barvy. Pozor si dejte pouze na růžovou barvu.

Ta může vyvolat dojem smutných a uslzených očí, což je opak toho, co chcete docílit.

Slzám odolná řasenka

Na řasy určitě použijte voděodolnou řasenku, která řasy zafixuje a nebude se rozmazávat. Úplně nejvhodnější je ovšem pro alergiky řasenka transparentní. Řasy pěkně vyživí a rovněž zafixuje.
Efekt není sice tak výrazný, ale je dostatečný.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...