Kde se vzaly ty pupínky?

Vyrážka v obličeji je nepříjemná každému. Ale periorální dermatitida je navíc ještě značně bolestivá. K jejímu vzniku přispívá používání příliš agresivních přípravků, pobyt ve znečištěném prostředí nebo v místech se suchým, klimatizovaným vzduchem, dále stres a celkové oslabení organismu.

Tento typ kožního onemocnění se nejprve projeví zarudlými vyvýšenými místy na kůži v okolí úst a nosu. Rozšířit se však může po celé tváři. Na zarudlých místech se posléze objeví puchýřky a pupínky připomínající akné. Silně svědí a pálí, což postižené nutí pokožku škrábat. To ale obtíže jenom zhoršuje.

Také vás může zajímat ...

Jemné zacházení

Už při prvních náznacích obtíží byste měli vysadit všechny kosmetické přípravky, které jsou parfemované, obsahují parabeny a konzervační látky. Místo nich ošetřujte pleť jemnými přírodními oleji a bylinkovými přípravky.

I u nich je však namístě opatrnost, protože podráždění mohou zhoršit i přírodní prostředky. Proti pálení a svědění pomohou obklady z vlažného řepíkového nebo černého čaje.

Po omytí je dobré natřít pleť šetrným krémem. Dobré zkušenosti jsou s krémy, které se užívají k léčbě opruzenin u dětí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...