Když odešel Roman Vojtek od své první ženy, dočkal se veřejného odsouzení!

Obě své životní partnerky potkal v divadle – jednu jako produkční, druhou jako herečku.

Oblíbený seriálový a muzikálový herec Roman Vojtek (47) si prošel před časem hodně těžkým obdobím. Své manželství ukončil způsobem, který vzbudil pozornost i pohoršení: opustil ženu v době, kdy čekala jeho druhé dítě!

Ačkoliv herec Roman Vojtek (47) působí dnes jako klidný a vyrovnaný člověk, v dětství si s ním prý všichni užili. Byl nadměrně hyperaktivní a v jednom rozhovoru přiznal, že ho kvůli tomu i vyhodili ze školky. „Největší ostuda byla v tom, že tahle škola se nacházela na našem sídlišti, takže to všichni věděli, a navíc v ní pracovala moje máma,“ vzpomínal.

Také vás může zajímat ...

V nové školce pak dostal takzvanou „oslí lavici“, kdy musel jíst dál od ostatních dětí.

Musel se vyrovnat s těžkými ztrátami!

Řešení pro neklidného kluka se našlo v podobě gymnastiky, kam začal Roman chodit už v první třídě základní školy. Získal tak do života hodně dobrou pohybovou průpravu, která se mu pak hodila v jeho profesi muzikálového herce. K té ale vedla dlouhá cesta a nejdřív vůbec nebyla přímá. Nejprve se šel vyučit na seřizovače obráběcích strojů.

V té době utrpěl těžkou ztrátu, jeho maminka zemřela na rakovinu. Tehdy ještě budoucí herec netušil, že to není jediná rodinná tragédie, které bude muset čelit. Po dalších čtyřech letech mu zemřel i otec, kterého zradilo srdce. A definitivně sám z původní rodiny zůstal Roman poté, co jeho sestra emigrovala do Latinské Ameriky.

Rodiče se tak bohužel nedožili toho, jak se změnila životní cesta jejich syna. Sice se nějaký čas živil jako soustružník, ale zasáhla náhoda. Jednoho dne za Romanem přišla kamarádka, která se hlásila na JAMU, kde chtěla studovat činoherní herectví. Potřebovala ke zkouškám parťáka na dialog a požádala Romana.

Šel tam s ní a sám zaujal komisi natolik, že mu jeden z profesorů navrhl, aby se příští rok zkusil přihlásit i on.

Načerno do Španělska

Roman to za rok opravdu zkusil. Když se ho u zkoušek zeptali, jestli by nechtěl zkusit muzikál, musel se prý zeptat, co to vlastně muzikál je. „Řekli, že je to divadlo, kde se zpívá a tancuje a to mě nadchlo,“ konstatoval. Předvedl pak nečekané výkony včetně jedné ženské pěvecké role – a prošel! V té době se ještě skutečně živil jako soustružník, ale tahle práce mu nic moc neříkala.

Raději riskoval a odjel s kamarády pracovat načerno do Španělska na tabákové plantáže. Byla to dobrodružná cesta a zážitek, na který se nezapomíná. Cestovali většinou načerno vlakem. „Projeli jsme tak celou Francii, tři kluci napasovaní na záchodech,“ přiznal. „Měli jsme takovou fintu, že jsme nezamykali, takže průvodčí neťukal na dveře a nechtěl jízdenku.

Když chtěl někdo z cestujících na toaletu, jeden z nás si vždycky nastříkal pěnu na obličej, vykoukl a řekl, že se zrovna holí, takže dotyčný se omluvil a šel na jiný záchod.“ Hranici do Španělska pak překročili načerno přes kopce. Bylo to na počátku 90. let krátce po změně režimu u nás, takže Roman si dosud zakazovaný západní svět vychutnával.

Uplatnil tam i své znalosti a pohybové schopnosti, když zajistil ostatním brigádníkům tajné telefonování. Obnášelo to vyšplhat se na telegrafní dráty a připevnit tam sluchátko.

Vždy večer se pak vytvořila fronta Čechů, Poláků a Maďarů, kteří volali domů.

Po kom pojmenoval dceru?

Před vstupem do prvního manželství prožil Roman dva velké vztahy: sedmiletý s moderátorkou a tanečnicí Kristinou Kloubkovou (43) a herečkou Danielou Šinkorovou (47). Svoji nastávající pak poznal na scéně Hudebního divadla v Karlíně. Za svobodna se jmenovala Janoušová a měla i sestru dvojče.

Ani ona nezačínala svůj profesní život v oblasti umění, vystudovala totiž původně provoz civilního letectví. V Karlínském divadle pracovala jako produkční. Roman se do ní zamiloval, láska to byla vzájemná a následovala svatba a narození dcery. Tu pojmenoval herec po své sestře, která je v cizině. Původně měla mít jméno Anička po Romanově mamince.

„Jenže v té době jsme s mou bývalou ženou měli ve svém okolí Aniček hrozně moc, takže vznikl nápad pojmenovat ji po sestře. No a má sestra, která žije léta v Bolívii, byla v té době také těhotná a svého syna pojmenovala zase po mně. Takže jsme si to hezky prohodili,“ objasnil Roman v jednom rozhovoru.

Se sestrou se nadále cítil být propojený na dálku, protože i další těhotenství vyšla na stejnou dobu a rovněž odchod od partnerů prožívali v tom samém čase.

Šokující konec manželství

Ačkoliv vztah Romana a Terezy vypadal zdánlivě ideálně, začala se na něm podepisovat velká hercova vytíženost. Roman hrál v muzikálech a kromě toho natáčel televizní seriály. Společně se starostí o rodinu se to začalo podepisovat na jeho psychické rovnováze. Roman o sobě začal pochybovat. Cítil, jak na něm leží obrovská odpovědnost. Do toho přišlo druhé těhotenství.

A právě v té době se stalo něco, co málokdo dokázal pochopit. V době, kdy Tereza čekala druhého potomka, Roman ji opustil. Vyvolalo to okamžitě velkou vlnu odsouzení a také spekulací. Objevovaly se různé teorie, co za tímto nepochopitelným krokem může být.

Psalo se o údajné Terezině nevěře – ostatně Roman prý v době, kdy žena byla už v šestém měsíci, žertoval na téma, že zatím neví, kdo je otcem. V osudný den, kdy od své ženy odešel, šlo o vyvrcholení dlouhodobého Romanova trápení. Snažil se o tom předtím s Terezou mluvit, ale neudělal to prý dost důrazně. Řekl jí, že není šťastný a hledá něco jiného, než si myslel, co má.

V novinách si pak o sobě herec četl nepěkné věci. Bylo mu jasné, že se na něho všichni budou dívat jako na zločince. „Ráno jsem vstával a s třesoucí se rukou jsem sledoval titulky, které o mně vycházely,“ líčil. Všichni pak byli překvapení, když přišel k porodu syna. Předtím se psalo, že netušil, jaké bude mít dítě jméno, to ale Roman později popřel.

Když pak líčil situaci po porodu, uvedl: „Není pravda, že jsem neznal jméno syna. Denně ženu s dcerou navštěvujeme v porodnici. Jsme dohodnutí na spoustě věcí, máme korektní vztah. U porodu jsem chtěl být já, i moje manželka chtěla, abych tam byl. Syn se narodil v úžasné kondici.

Poté, co jsem ho viděl, nepotřebuji žádné testy DNA, je podobný mě i Terezce.“

Našel konečně to, co hledal?

Ačkoliv první manželství Romana Vojtka skončilo rozvodem, rozhodně nezklamal jako otec. Jak dceři, tak synovi se maximálně věnoval bez ohledu na ostatní okolnosti. Brzy si pak našel novou životní lásku. Poznal ji rovněž v divadle, stejně jako předtím Terezu. Petra Vraspírová (33) s ním účinkovala v muzikálu Mamma Mia!

Tehdy ale Roman prožíval ono složité životní období, takže skutečně se sblížili až po roce, když se náhodně setkali v Plzni, kde Petra bydlela. Zjistili, že toho mají hodně společného. Nějaký čas spolu chodili a Roman pak novou přítelkyni požádal o ruku. Loni v červenci si pak řekli své „ano“ – svatba proběhla v utajení.

Snad tedy na druhý pokus našel populární herec to, co mu v předchozím vztahu scházelo.

V prvním díle mu bylo osmnáct, v posledním šedesát!

Velkou popularitu Romanu Vojtkovi přinesl seriál Vyprávěj, kde si zahrál jednu z hlavních postav. Během obsáhlého děje musel omládnout i zestárnout. „Ze začátku jsem musel mít velkou vrstvu make-upu, abych vypadal mladší, i když na osmnáct jsem se tedy sám necítil,“ popisoval natáčení prvních dílů. V tom posledním mu bylo už šedesát, takže mu museli dávat hodně bílé barvy do vlasů.

Práce na seriálu byla náročná, protože současně točil i Ulici, ale Roman na roli Karla Dvořáka bude vždycky rád vzpomínat.

Ne každý muzikál v Praze se Romanovi líbí!

Na divadelní scéně proslavily Romana především muzikály. Říká ale, že na jeho vkus se v Praze tohle slovo trochu znehodnotilo. „Spousta věcí nejsou muzikály, ale jenom, jak já říkám, písničkály.

Sebere se pár známých melodií, objednají se hezcí zpěváci z televize, vzadu tančí několik neznámých tanečníků a celé se to uvádí jako velké divadlo.“ Podle Romana to má k umění daleko, jenže lidem to bohužel stačí.

Přijedou z celé republiky, zaplatí a je vyprodáno.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...