Kosmetika ze šnečího slizu

Málokdo si umí představit, že by šnečí sliz mohl být ingrediencí využívanou v kosmetice. Avšak je tomu skutečně tak, látky obsažené ve šnečím slizu mají pozitivní účinky na pleť a najdou své využití v různých produktech.

Není třeba se bát. Taková kosmetika se svou vůní a konzistencí neliší od té běžně dostupné. Šneky většina lidí zná jako obyvatele zahrad a jako pochoutku podávanou ve Francii. Sliz tohoto zvířete je však v poslední době používán do kosmetických výrobků. Hodí se na nejrůznější použití.

Také vás může zajímat ...

Živiny pro pleť

Hlemýždí sliz obsahuje celou řadu živin, které jsou pro pleť důležité. Kromě kyseliny hyaluronové je to například glykoprotein či antimikrobiální peptidy. Tyto látka pomáhají hlemýžďům chránit jejich pokožku před vysoušením a UV paprskům. Mají tedy příznivé účinky na pleť.

Speciální šlechtění

Sliz je sbírán z živočichů, kteří jsou speciálně vyšlechtěni v laboratořích. Jedná se o klasického šneka, se kterým se můžete setkat na zahradě nebo o hlemýždě kropenatého. Hlemýždí sliz je svým složením z větší části voda, proto se do kosmetiky používá jeho filtrovaný koncentrát.

Kosmetické produkty

Používá se jak do krémů, tak i masek či na pleťová séra. Svými účinky pomáhá pleti stimulovat tvorbu kolagenu, navíc pleť zklidňuje a dodává jí hydrataci.

Účinky na pleti

Rozdíl na vaší pleti pocítíte už po několika týdnech. Kosmetika se šnečím slizem dodá vaší pleti hebkost a celkově ji zklidní.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...