Manžela brzy opustila kvůli mladému milenci

Po smrti babičky se Ivě změnil celý život. Měla pocit, že nikam nepatří a dokonce skončila v dětském domově.

Herečka Iva Hüttnerová (71) se nikdy netajila tím, že byla v mládí pěkně divoká. Dokonce nedávno upřímně přiznala, že nadělala v životě spoustu chyb, za které potom musela tvrdě zaplatit.

Také vás může zajímat ...

Stále dobře naladěná Iva Hüttnerová (71) byla ke svým fanouškům vždy upřímná. Proto je všeobecně známo, že měla velmi bouřlivé mládí, a že dokonce neváhala odejít od manžela, aby svůj život spojila s mladým milencem.

Nebyla žádné neviňátko

Hüttnerová se několik let objevovala jako svérázná hospodyně Lepařová v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a nyní ji fanoušci mohou vídat ve velmi populární Slunečné. Tam hraje hodnou hospodyni Alžbětu, která je doslova dobrou duší statku a ochránkyní všech jeho obyvatel.

Alžběta hlavní hrdinky seriálu, sestry Týnu a Sylvu Popelkovi, v podstatě vychovala, takže má nekonečné pochopení pro všechny jejich milostné trable a životní eskapády. Ostatně, sama Hüttnerová nebyla jako dospívající dívka a mladá slečna žádné neviňátko, takže má pro mladou generaci velké pochopení.

Její rodiče se brzy rozvedli

Iva totiž souhrou několika nešťastných událostí vyrůstala v podstatě bez rodičů. Když se budoucí herečka narodila, bylo její mamince pouhých šestnáct let. Zato tatínek měl už třicítku za sebou, takže není divu, že si ti dva příliš nerozuměli.

Ivě nebyl ani rok, když se její rodiče rozvedli, a o výchovu malé vnučky se museli postarat babička s dědečkem. Ačkoli ti dva neměli peněz na rozdávání a babička byla velmi přísná, Iva na dětství ztrávené v letenském bytě vždy vzpomínala velice ráda. Bohužel, když bylo Ivě patnáct let, její milovaná babička zemřela.

Začala chodit za školu a propadat

Mladé dívce se najednou zdálo, že vlastně nikam nepatří. „Matka měla novou rodinu, táta taky,“ vysvětlovala Iva důvody, proč na krátký čas skončila v dětském domově. Sice později na tatínkovo přání začala studovat gymnázium, jenže jí nadšení dlouho nevydrželo.

Hüttnerová brzy začala chodit za školu, a také propadat. V sedmnácti už měla první lásku a místo aby trávila čas ve škole, tak se potulovala po Praze. Není divu, že už ve druhém ročníku gymnázia přišel nevyhnutelný vyhazov.

Na DAMU i bez maturity

Nebylo zbytí, Hüttnerová musela nastoupit do svého prvního zaměstnání. „Pracovala jsem v geofyzice, chodila jsem s trasírkama, tak různě jsem se motala,“ vyprávěla Iva, která naštěstí brzy zjistila, že se na DAMU může přihlásit i bez maturity.

Když ji vzali, Ivě se rázem změnil celý život. Vysněná škola ji bavila, takže neměla problém dostudovat a uchytit se ve svém prvním angažmá v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. V té době už byla provdaná za režiséra Ivana Rajmonta (†70), svého spolužáka ze studií.

Kvůli kulisákovi odešla od manžela

Jak šel čas, vztah dvou mladých lidí se postupně změnil z lásky v přátelství. Jejich synovi Matoušovi byly pouhé tři roky, když se Iva bezhlavě zamilovala do mladého kulisáka a šla za hlasem svého srdce.

Rozchod Hüttnerové a Rajmonta byl prý pěkně bouřlivý a nakonec to došlo tak daleko, že Ivan vyházel své manželce spoustu věcí z okna. Když ale všechny vášně opadly, zachoval se Rajmont nečekaně velkoryse a se svou nevěrnou exmanželku se i nadále přátelil. Sama herečka později přiznala, že za své tehdejší manželské selhání tvrdě zaplatila.

Zůstala na všechno sama

Se svým milovaným kulisákem, dnes již uznávaným hercem Ondřejem Pavelkou (65), totiž odešla do Prahy, kde jejich láska brzy vyšuměla. Přesněji, Pavelka se brzy zakoukal do jiné ženy, a Iva zůstala s malým synkem sama.

Toto těžké období naštěstí netrvalo dlouho. Herečka měla spoustu práce nejen v divadle Rubín, ale i před televizní a filmovou kamerou, pár věrných přátel, a navíc nacházela útěchu v malování půvabných poetických obrázků.

Také potkala dalšího osudového muže svého života, o šest let mladšího stavebního inženýra Petra Mändla (65). V roce 1982 se konala svatba a o několik let později se šťastným manželům narodila dcera Klára (36).

Přibývající roky ji netrápí

Dnes už jsou její děti dávno dospělé a Hüttnerová je několikanásobnou babičkou a dokonce i prababičkou. Ovšem jak sama herečka říká, díky svému neustálému pracovnímu vytížení, neměla nikdy na své tři vnuky tolik času, jak by si přála.

Iva je dokonce přesvědčená, že nikdy neměla tak napilno jako právě nyní, takže se přibývajícími roky vůbec netrápí. Než aby dumala nad chybami, které kdysi udělala, raději si užívá každého hezkého dne.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama