Mátou zkrotíte pokažený žaludek

Neměla by chybět v žádné domácnosti. Provází nás celý život – od bolení bříška v peřince až po vonný dech ve stáří. Tato bylinka se běžně užívá při léčení všech zažívacích poruch, mírní křeče v břiše a napětí střevní stěny.

Mátový olej pomáhá uvolňovat plyny. Pro svůj protikřečový účinek se uplatňuje při zmírňování bolestí břicha, při střídavých záchvatech průjmu a zácpy. Pomáhá také zprůchodnit ucpaný nos a osvěžuje dech.

Také vás může zajímat ...

Při nepříjemném zápachu z úst si m ůžete kápnout mátový olej přímo na jazyk.Ať už ve formě čaje nebo oleje pomáhá máta uklidňovat ne volnost a je účinná dokonce při mořské nemoci.

Umíte ji užívat správně?

Vetřete-li mátový olej do kůže, zmírní bolesti podrážděních nervů. Velmi účinně proto utišuje svalové bolesti.Inhalace máty při nachlazení usnadní vaše dýchání, zejména při rýmě a kašli. Mátový čaj přináší úlevu při astmatických záchvatech.

Při léčbě dráždivého tračníku, žaludeční nevolnosti a žlučových kamenů nepolykejte samotný mátový olej, lepší je užívat ho v tobolkách, které se rozpouštějí až ve střevech, kde je mátový olej nejúčinnější.K uvolnění plynatosti a zmírnění žaludečních potíží přelijte 2 lžičky sušených mátových listů 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut stát v zakrytém šálku.

Zklidňující účinek máty peprné na žaludek z ní činí populární součást větrových bonbonů.Směs mátového a eukalyptového oleje s etanolem, aplikovaná na čelo a spánky, výrazně zmírní bolesti hlavy.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...