Michal Dlouhý: ČÍM SE UŽ ODMALA NEJVÍC TRÁPÍ?

Celý život trpí MICHAL DLOUHÝ (49) jedním obrovským problémem, který mu nedá spát a ke všemu mu komplikuje i jeho práci! Trápí ho poruchy soustředění! To mu ztěžuje čtení a učení se nových rolí!

Předpokladem dobrého herce je, že je schopný se rychle učit a na svou roli se soustředit. I když to Dlouhý nezvládá, přesto patří mezi nejlepší herce!

Také vás může zajímat ...

NA VŠECHNO POTŘEBUJE VÍC ČASU NEŽ OSTATNÍ

Sám herec přiznává, že každá nová role, ať už divadelní nebo filmová, ho dohání k šílenství. Vynakládá všechny své síly k tomu, aby se svůj scénář naučil. Není to totiž pro něj vůbec lehké. Stejné problémy ho ovšem trápí i při dabování, protože mu nedělá problém jen učení, ale také dlouhé čtení. „Po dvou hodinách dabování odcházím, jako bych složil vagon uhlí,“ přiznává neochotně.

Celý život se tak trápí tím, že není jako ostatní herci, kteří s učením ani čtením žádné výraznější problémy nemají. Už odmala se totiž stresuje tím, že není schopný přečíst ani sebeútlejší knihu. Jeho zesnulý bratr VLADIMÍR (†52) mu vždycky domů nosil spoustu krásných a zajímavých knih, ale on prý nedočetl ani jednu. Jak se tedy zvládá učit scénáře k rolím, které dostává?

Trvá mu to prý klidně i desetkrát déle než jiným hercům. Potřebuje tak delší čas na přípravu. Učí se a čte jen po malých kouscích a vždycky jenom pár desítek minut denně.

Víc opravdu nezvládá.

Zuzana Dlouhá, Michal Dlouhý
Zuzana Dlouhá, Michal Dlouhý

KOMPLIKUJE MU TO I OSOBNÍ ŽIVOT

O jeho komplikacích však dodnes věděl jen málokdo. Snažil se to vždycky přede všemi tajit. Ačkoli víc než problémy s učením rolí ho trápí fakt, že se údajně nemůže učit ani se svými dcerkami KAROLÍNOU (7) a ANNOU (11). To za něj musí obstarávat jeho manželka ZUZANA. Kdyby se totiž učil s dětmi on, zřejmě by i nad jednoduchou látkou strávili celý den.

Michal Dlouhý si zvolil hodně strastiplnou životní cestu, když se rozhodl být hercem. Pro ně totiž musí být učení tou základní dovedností.

Naštěstí má hereckého talentu na rozdávání, a tak na jeho rolích není jeho trápení vůbec znát.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...