Nebojte se experimentovat s vůněmi

Doba dovolených je ideální příležitostí popustit uzdu vaší fantazie, zapomenout na pravidla a trochu se odvázat. Uvidíte, že vám změna jen prospěje a vy doslova rozkvetete. Během roku máme totiž tendenci upínat se k rituálům, které se mohou později stát doslova ubíjejícími.

Léto je obdobím, kdy máte šanci se ze začarovaného kruhu všednosti vymanit snáz než kdykoli jindy.

Také vás může zajímat ...

Oblíbený parfém nechte doma!

Ačkoli bývá často obtížné najít tu pravou vůni, nebojte se nechat ji před odjezdem na dovolenou doma a na cestu si pořiďte úplně novou. Oblíbená vůně totiž časem zevšední a přestaneme ji vnímat. Stejně tak i lidé kolem nás. Navíc až se vrátíte domů, bude vám nová vůně připomínat léto, koupání, sluníčko a zážitky z dovolené.

Podle čeho si novou vůni vybírat?

Univerzální odpověď na to, jak si co nejlépe vůni vybrat, pochopitelně neexistuje. Pokud máte ale oblíbenou vůni složenou z intenzivních tónů, zkuste něco lehčího, ale zase ne nutně něco, co sotva ucítíte. Zajímavou variantou může být třeba směs citrusových a dřevitých tónů. Nebo kombinace frésie, jasmínů a pižma.

Nejlepším časem pro zkoušení nových vůní je ráno a před polednem, kdy nejsou čichové buňky zahlcené rozličnými pachy z celého dne.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...