O svou velkou lásku se nenechá připravit hloupými pomluvami

Veřejnost tak měla Janu za potvoru, která odvedla tátu od rodiny, a Matěje za obyčejného nevěrníka.

Janu Strykovou (41), známou třeba ze seriálů Ordinace v růžové zahradě a Slunečná, mnozí pomlouvali, že kvůli svému štěstí rozbila fungující rodinu. Ona ale ví své a tak si z takových řečí nic nedělá.

Také vás může zajímat ...

Na počátku lásky mezi Janou Strykovou (41) a zvukařem Matějem Matuškou (40), vnukem zpěváka Waldemara Matušky (†76), byl totiž pořádný skandál. Šuškalo se totiž, že Matěj kvůli Janě opustil svou dlouholetou partnerku Danielu Horáčkovou (45) a jejich malou dcerku. Vše bylo o to horší, že Matěj měl Daniele slíbit, že si ji vezme.

Opravdu odvedla tátu od rodiny?

Veřejnost tak měla Janu za potvoru, která odvedla tátu od rodiny, a Matěje za obyčejného nevěrníka. Pak se ale naštěstí ukázalo, že všechno bylo nejspíš úplně jinak.

Vztah mezi Matějem a Danielou měl být v troskách už mnohem dřív, než se známý zvukař zakoukal do Janiných velkých očí. Mezi Matějem a jeho partnerkou prý bylo dusno už v době, kdy Daniela čekala jejich společnou dcerku.

Navíc se vše postupem času zhoršovalo. Kvůli jejich věčným neshodám ani Mirek Maruška, syn známého zpěváka z prvního manželství, nemohl vídat svou vnučku.

Vytoužené mateřství si užívala

Podle jeho slov měl Matěj od Danily odejít ještě dřív, než se zamiloval do Jany. Jestli je to pravda, nevíme. Jisté je jen to, že Stryková velmi brzy otěhotněla, a tak musela v roce 2014 na nějaký čas z Ordinace odejít.

Sympatickou herečku ale přerušení natáčení vůbec nerozházelo, právě naopak. Jana si vytoužené mateřství skutečně užívala, jen si občas postěžovala, že se kvůli synovi Jáchymovi (6) téměř nevyspí.

Chlapeček ji totiž budil velmi ráno, což se s jejím povoláním nedalo příliš skloubit. Přesto se Stryková i v době, kdy byl Jáchym ještě malý, pokoušela alespoň drápkem udržet u své milované profese.

Divadlo hrála už na gymnáziu

Ostatně, hraní pro ni nikdy nebylo jen způsobem obživy, ale velkým splněným snem. Sympatická herečka totiž k divadelním prknům tíhla už od dětství. Ještě na základní škole si zamilovala kazety Miloslava Šimka (†63) a Jiřího Grossmanna (†30.

Jejich povídky brzy uměla nazpaměť a při venčení psa je přednášela kolemjdoucím. Touha bavit lidi zůstala Janě i v následujících letech. Na rozdíl od ostatních studentů, kteří pokukovali po divadle, se ale Strykové ve škole překvapivě dařilo.

Podle svých slov prý byla dochvilná a navíc i velká šprtka. Na gymnáziu pak hrála v rámci školy divadlo v angličtině a také chodila na dramatický kroužek k Daně Hlaváčové (75), mladší sestře známé herečky Janě Hlaváčové (82).

Energii dobíjí v přírodě

Už tehdy bylo hraní jediná činnost, která Strykovou nabíjela. Spoustu svého času trávila na zkouškách a přitom nebyla unavená. Jakmile se ale z koníčku stalo zaměstnání, začala Jana dobíjet svou energii v přírodě.

To ale rozhodně neznamená, že by se pro Strykovou stalo herectví jen běžnou rutinou. Jak sama říká, stalo se pro ni životním stylem, způsobem přemýšlení, velkou radostí i občasným důvodem k pochybnostem.

Rovněž ji poskytuje příležitost k setkávání s lidmi, kteří jsou jí blízcí. Když Jana hovoří o svém milovaném povolání, doslova jí září oči. I proto je dnes téměř úsměvné, že se na DAMU přihlásila ze zvědavosti a taky trochu z recese.

Má talentu na rozdávání

Studium, které brala zpočátku na lehkou váhu, jí ale v roce 2003 vyneslo cenu pro nejlepší studenty. I z toho je zřejmé, že má tato půvabná dáma talentu na rozdávání, a že bylo jen otázkou času, než se bude její jméno objevovat na divadelních plakátech a filmových titulcích.

Diváci si ji oblíbili už jako Vandu ze seriálu Dokonalý svět, a o několik let později ji doslova začali zbožňovat, když dostala roli zdravotní sestřičky Kateřiny Vránové v nekonečném cyklu Ordinace v růžové zahradě.

Láska na druhý pokus

Práce na seriálu Okresní přebor Janě dokonce do cesty přivedla osudovou lásku. A to přitom herečka „jen“ namlouvala hlas navigace v autě. Právě tehdy prý potkala Matěje Matušku, který byl jako zvukař pochopitelně u toho.

Jenže zatímco Matušku okamžitě zaujala její krásná ňadra a velké oči, Stryková si jejich první setkání vůbec nepamatuje. Do svého budoucího partnera se zamilovala, až když se viděli podruhé.

Lichvář jí držel pistoli u hlavy

Pro Janu Strykovou není herectví jen vysněné povolání, ale občas i těžká dřina, která jí způsobuje velký stres. Podobně tomu bylo i při natáčení dramatických scén pro seriál Ordinace v růžové zahradě 2 v roce 2014. Tím spíše, že se Jana při něm setkala s opravdovými ozbrojenci.

Vše vyvrcholilo, když jí postava lichváře držela u hlavu skutečnou pistoli. „Nebyl to vůbec příjemný pocit,“ prozradila později sympatická herečka. Natáčení bylo pro ni o to náročnější, že všechno na place muselo působit co nejvěrohodněji.

Proto byla na místo povolána nejen skutečná zásahovka, ale také odborníci z řad lékařů a záchranářů. To Janě pochopitelně způsobovalo pořádné mrazení v zádech. Ostatně, nebylo to poprvé, co si herečka sáhla kvůli tomuto seriálu téměř na dno svých sil.

Když si měla v roce 2012 zkusit před kamerou se svým kolegou Janem Šťastným (54) zkusit svatbu nanečisto, natáčelo se v typických únorových mrazech v pražské kapli. Tehdy jí prý byla taková zima, že téměř nemohla vyslovit „ano“.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...