Obnovte funkci štítné žlázy

Pokud vám krevní testy ukázaly, že vaše štítná žláza nefunguje tak, jak by měla, pravděpodobně vám ošetřující lékař předepíše léky, které budete brát do konce života. Stejně tak jako při zánětu štítné žlázy. Léky, tedy chemie, však nemusejí být tím jediným řešením. Pomoci si můžete i za pomoci přírodních prostředků a také správnou a pravidelnou detoxikací. Jak na to?

Také vás může zajímat ...

Pravidelný pohyb je základ

Nejdůležitější pro správnou funkčnost štítné žlázy je fungování lymfatického systému a již zmíněná detoxikace neboli očista organismu.Pokud máte problémy se štítnou žlázou, znamená to, že se lymfa blokuje přesně v tom místě, kde se štítná žláza nachází.

To může být způsobeno například hormonálními léky, které lékaři předepisují pacientkám v období menopauzy.Ty náš lymfatický systém ohrožují asi nejvíce. Avšak pravidelným pohybem, nejlépe každodenní delší rychlochůzí nebo plaváním, můžete lymfu znovu probudit k životu.

Velmi účinná je i lymfatická masáž.

Proces čištění lymfy

Jak jinak lze lymfu pročistit? Nejlépe za pomoci Glauberovy soli a také citrusů, zejména z pomerančů, citronů a grepů.Procedura očisty tímto způsobem trvá tři dny. Díky ní se však sedm litrů kyselé lymfy vymění za sedm litrů vysoce zásadité tekutiny. Pokud chcete s očistou lymfy začít i vy, jaro je pro ni tím nejideálnějším obdobím.

Solný roztok

Celou proceduru odstartuje hned ráno. K snídani vypijete 300 ml solného roztoku, který si připravíte tak, že jednu lžíci epsomské neboli Glauberovy soli rozmícháte ve čtvrt litru vlažné vody. Může být i studená, avšak nikdy ne horká. Do několika desítek minut po vypití tekutiny by se vám měly vyprázdnit střeva. Navíc má solný roztok jednu úžasnou schopnost.

Přitahuje na sebe jedovatý tělesný a lymfatický odpad.

Odpad se totiž shromažďuje ve střevech, odkud pak po vypití roztoku přirozenou cestou odchází z těla ven.

Důležitá je zásaditá reakce

Aby se však vaše tělo nedostalo do stavu dehydratace, je třeba doplňovat tekutiny, a to ve formě citrusové šťávy. Dva litry čerstvě vymačkané šťávy nařeďte dvěma litry vody. Šťáva totiž v těle vyvolá alkalickou, tedy zásaditou reakci.

Očistná kúra

Čerstvou šťávu si připravíte ideálně tak, že vymačkáte čtyři velké grepfruity, dva menší citrony a dle potřeby několik zralých pomerančů, nejlépe červených. Právě tuto šťávu pak zředíte vodou. Pijte ji půl hodiny poté, co jste vypili solný roztok, a následně každých dvacet až třicet minut, dokud nevypijete všechnu tekutinu.

Proti hladu

Během tří dnů nepijte ani nejezte vůbec nic jiného. Pokud vás však přepadne hlad, můžete si vymačkat šťávu z čerstvého celeru nebo si vzít trochu grepu či pomeranče. Večer před spaním si pak udělejte klystýr. K němu použijte litr vlažné vody smíchaný s jedním vymačkaným citronem. Vše opakujte tři dny po sobě…

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...