Ochraňte dobře svá játra

Které jsou ty nejmocnější bylinky, jež vás ochrání před následky bujarého popíjení alkoholu? Ostropestřec mariánský je dnes nejčastěji spojován s onemocněním jater. Chrání tento důležitý orgán před nežádoucími látkami v potravě, jako jsou nasycené tuky, dusičnany, alkohol a syntetické látky v lécích, pomáhá při léčbě cirhózy jater, ale také zmírňuje následky poškození jater dlouhodobým požíváním alkoholu.

Ostropestřec se využívá pro regeneraci jaterních buněk, pomáhá při infekční mononukleóze, otravě léky nebo potravinami, následkům chemoterapie, migréně a závratím.

Také vás může zajímat ...

Zeměžluč a vlaštovičník

Zeměžluč zlepšuje trávení, odstraňuje pálení žáhy a říhání, léčí zkažený žaludek a upravuje vylučování žaludečních šťáv.Zároveň příznivě ovlivňuje játra, žlučník, dvanácterník, zlepšuje metabolismus, vyhání střevní parazity.

Čaj ze zeměžluče si vyrobíte tak, že 15 g sušené drogy zalijete hrnkem vroucí vody a necháte 10 minut louhovat.Před každým jídlem vypijte šálek. Také vlaštovičník léčí žaludeční a jaterní choroby. včetně žloutenky. Příznivě ovlivňuje cukrovku, posiluje srdce, snižuje krevní tlak. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...