Olej z oliv nejen do kuchyně

Patří k nejlepším surovinám při přípravě jídla. Ale pro jeho léčivé účinky jej lze použít i jinak.

Správná funkce střev

Lžíce oleje každé ráno na lačný žaludek podpoří činnost střev a pomáhá při gastritidě, podráždění žaludku, zácpě, nadýmání a pálení žáhy. Můžete ochutit i kapkou citronové šťávy.

Také vás může zajímat ...

Pročistí zvukovod

Při ucpaném zvukovodu stačí nakapat do ucha 20 kapek vlažného olivového oleje, položte se na 5 minut na bok ošetřeným uchem nahoru. Pak se otočte, aby olej vytekl. Při bolestech ucha namočte vatový tampon do oleje a přidejte 5 kapek levandulové esence. Tampon zasuňte do zvukovodu a vyčkejte, až bolest ustoupí.

Pro podporu žlučníku

14 dnů ráno a večer užívejte 1 polévkovou lžíci olivového oleje. Další tři dny pak pijte ráno po malých doušcích 1/8 l olivového oleje. Následující dvě hodiny zůstaňte na lůžku, obraťte se na pravý bok a na játra přikládejte teplé obklady. Kúru je třeba provádět pod lékařským dozorem – vypuzování kamenů působí i značné bolesti.

Pleťový olej

Na 2 lžíce olivového oleje nakapejte 4 kapky 100% levandulového oleje a dobře promíchejte. Směsí ošetřujte kůži, můžete jí potírat ekzémy i popáleniny. Olej lze připravit na několik dávek dopředu, musí však být uchováván v chladu.

Ústní olej

Používá se místo ústní vody ráno a večer nebo dle potřeby. Ke 2 lžicím panenského olivového oleje přikápněte 3 kapky 100% přírodního čajovníkového (tea-tree) oleje a 1 kapku 100% přírodního oleje z hřebíčku, smíchejte a můžeme použít. Směs můžeme připravit dopředu, musí však stát v chladu.

Koupelnový olej

Pro regeneraci kůže je vhodné přidávat do koupele lžíci panenského olivového oleje s 2 lžícemi mléka. Můžete přidávat i jiné éterické oleje, vždy po 2 kapkách.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...