Oleje, které prospívají

Pokud znáte jen olivový, řepkový, slunečnicový a kokosový olej, pak se ještě máte hodně co učit. Existuje jich totiž nepřeberné množství. A mnohé z nich jsou dokonce léčivé a zbaví vás tak i vleklých neduhů.

Jestliže se vám olej nechce kupovat, můžete si ho vyrobit sami. Bylinný olej připravíte tak, že vylouhujete 10 g bylinek v 70 ml oleje. Na louhování používejte slunečnicový, arašídový, olivový anebo klíčkový olej.

Také vás může zajímat ...

Jakmile olej smícháte s bylinkami, celou směs zahřívejte ve vodní lázni po dobu půl hodiny. Pak vše přiklopte víčkem a při pokojové teplotě nechte týden uležet. Nakonec celou směs přefiltrujte.

Lněný snižuje krevní tlak

Zastudena lisovaný lněný olej snižuje riziko vzniku nádorových onemocnění, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a vysoký krevní tlak. Nesmíme ale zapomenout na jeho příznivé účinky zejména v souvislosti se srdcem a cévami.

Heřmánkový vás zbaví nadýmání

Heřmánek využívali i staří Egypťané. Dobře věděli, že pokud člověk trpěl svědivostí nebo plísňovým onemocněním kůže, zabere hlavně on. Navíc se heřmánkový olej hodí i k ústní hygieně. Olej z heřmánku napomáhá zbavit se trávicích obtíží, jako jsou křeče, nadýmání, plynatost nebo zánět střev.

Třezalka na masáž

Třezalkový olej se hodí pro všechny typy pleti, zejména však na suchou. Zjemňuje, zvláčňuje a mohou ho používat i ti, kteří mají citlivou, či dokonce zánětlivou pleť. Pokud máte ráda masáže, nechte si ji udělat právě tímto olejem. Masážní a regenerační olej aktivuje procesy látkové výměny a tím vaše kůže dostane vše, co potřebuje.

Na omrzliny jedině rakytník

Vrásek se můžete zbavit pomocí oleje z rakytníku. Mimo jiné také zmírňuje projevy lupénky a také atopického i jiného ekzému. Působí protizánětlivě a urychluje hojení drobných oděrek.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama