Osud nás dal dohromady zajímavým způsobem!

Dostala jsem dopis, který mi rozhodně nepatřil.

Seznámit se je možné i díky omylu. Mně se to přihodilo a vůbec toho nelituji.

Potkat svůj ideál můžeme v práci, na ulici, mezi známými a kamarády, nebo i anonymně. Právě tím posledním, neobvyklým způsobem jsem se kdysi seznámila já s mým osudovým mužem Milanem.

Také vás může zajímat ...

Překvapení ve schránce

Byla jsem tehdy čerstvě rozvedená. Děti jsme naštěstí neměli a moje krátké manželství se ukázalo být omylem hned po pár měsících. Do dalšího vztahu jsem se nijak nehrnula. O to víc jsem byla překvapená, když jsem ve schránce jednoho dne našla dopis, který tam dal někdo osobně.

Velkými písmeny na něm bylo napsáno moje křestní jméno Eva a u toho pisatel nakreslil růži. Roztrhla jsem obálku, rychle si přečetla text a bylo mi jasné, že se jedná o omyl. Nějaký muž vyznával lásku jiné Evě, se kterou jsem neměla nic společného.

Zval ji i na schůzku za dva dny do jedné kavárny. Popsal, co bude mít na sobě. Rozhodla jsem se, že tam půjdu a vysvětlím mu, jak se spletl. Takhle by si mohl myslet, že ta jeho Eva o něho nemá zájem.

Všechno se vysvětlilo

V kavárně jsem dotyčného poznala ihned. Přisedla jsem si k němu. Díval se zmateně. Položila jsem jeho dopis na stůl. Jak později přiznal, v první chvíli se domníval, že mě ona Eva poslala místo sebe. Vysvětlila jsem mu, co se stalo. Nejprve z toho byl nešťastný.

Po pár minutách povídání jsme ale zjistili, že o sebe máme oboustranný zájem. S Milanem jsem z kavárny vyrazila na procházku, během které se i ukázalo, proč k omylu došlo. V jedenáctipatrovém paneláku totiž kromě mě bydlela skutečně i další Eva, které byl dopis původně určen.

Ta se o něm nikdy nedozvěděla. Díky jednomu psaní, vhozenému do špatné schránky, jsem našla nejen druhého manžela a otce svých tří dětí, ale i životní štěstí, které trvá dodnes.

Nejspíš to tak osud chtěl. Nikdy toho nelitoval ani Milan, vždycky říkal, že ta původní Eva byla dost namyšlená a ani zdaleka tak hodná a hezká jako já!

Alena V. (61), Praha

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama