Pečujte o sebe podle fází Měsíce

Věrný souputník naší zeměkoule ovlivňuje nejen některé přírodní procesy, ale i naše tělo a psychiku. Využijte magickou moc Měsíce v jeho jednotlivých fázích pro péči o pokožku, vlasy a další procedury pro krásu a pohodu.

Novoluní V době novoluní je Měsíc našim zrakům skrytý, protože ho cela zastiňuje Země. Tehdy je náš práh bolesti na minimu, využijte ho například k odstraňování chloupků, ať už se jedná o epilaci či trhání obočí. Navíc chloupky odstraněné za novoluní i pomaleji rostou. Naše tělo se v tomto dni také nejlépe pročišťuje, je to ideální čas na zahájení očišťující kúry nebo jednodenní půst.

Také vás může zajímat ...

Dopřejte si také saunu či parní lázeň a jemnou masáž hlavy.

Dorůstající Měsíc Ve dnech, kdy Měsíc dorůstá, naše tělo lépe přijímá a ukládá všechno, co mu dáme, a také to lépe zužitkuje. Zaměřte se na lehčí stravu bohatou na vitaminy, minerály a stopové prvky.

Schopnost pokožky vstřebávat pěstící a výživné látky je větší, což je ideální pro použití výživných a omlazujících kúr a masek, zábalů, masáží s aromatickými oleji, barvení vlasů – barva lépe chytne.

Opatrní buďte při pobytu na slunci – opálíte se sice rychleji a intenzivněji, pokožka chytne krásnou zlatou barvu, ale hrozí větší riziko spálení.

Ubývající Měsíc Metabolismus jede na plné obrátky, buňky se mnohem lépe a rychleji obnovují. Je to vhodný čas na očistu pokožky v podobě čistících masek, peelingů, kosmetických procedur, ale i pro lékařské zákroky, například návštěvu zubaře či operace, jizvy a rány se dobře hojí. Období se hodí i pro začátek diety a snáze se můžete zbavit starých zlozvyků.

Opálení z těchto dnů vám déle vydrží.

Úplněk Vliv Měsíce na pokožku a vlasy je za úplňku nejsilnější. V tento den je vhodné zejména barvení vlasů, barva dobře chytne, bude zářivá a dlouho vydrží, totéž platí o barvení obočí a řas. Pokud se za úplňku necháte ostříhat, účes bude pěkně držet tvar. V tento den se ale vyvarujte jakéhokoli zákroku a zásahu do zdravé tkáně, operacím se pokud možno se vyhněte.

Úplněk má vliv i na naši psychiku, může vás trápit nespavost, bolesti hlavy, nervozita či pokles výkonnosti.

Dobré rady:
Při úplňku se pokuste vyhnout stresu, odpočívejte, případně se věnujte meditacím.
Při novoluní je prospěšné provádět posilovací a dýchací cviky.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...