Povzbuzení pro mozek

Nejen svaly, ale i mozek potřebuje správné zacházení. Stres, špatná strava, nedostatek pohybu i odpočinku, přibývající léta, to vše se na něm podepisuje.

Pro náš mozek je stereotyp největším nepřítelem. Pravidelnost je sice dobrá, ale mozek bez neustálých různých podnětů zleniví. Jak ho nakopnout?

Také vás může zajímat ...

Cvičení a relaxace

Při každé pohybové aktivitě zapojíte jak svaly, tak mozek. Při cvičení se prokrvuje celé tělo a vyplavují se do něj endorfiny, takzvané hormony štěstí. Chtěli byste se pustit do cvičení, ale chybí vám energie? Jen začněte, pohyb vám chybějící energii dodá. Pět až deset minut protahovacích cviků nebo projížďka na kole dokáže zázraky.

Pokud se na to necítíte, jděte alespoň na krátkou procházku, minimálně 30 minut svižnou chůzí denně. Nezapomínejte ale ani na relaxaci. Dopřejte si před spaním uvolnění, třeba ve voňavé lázni, které vám zajistí kvalitní spánek. Před spánkem zapomeňte i na kofein, zelené či černé čaje. Dejte si raději teplé mléko.

Zdravý jídelníček

Den začněte šálkem teplé vody s citronovou šťávou, povzbudíte tak metabolismus. Místo kávy se nastartujte zeleným práškovým čajem matcha, který má detoxikační účinky, snižuje hladinu špatného cholesterolu, posiluje imunitní systém, zlepšuje náladu, pomáhá spalovat kalorie a posiluje paměť a koncentraci.

K snídani si dejte třeba müsli s bílým jogurtem a ovocem nebo celozrnné pečivo s tvarohovou pomazánkou a zeleninou. a tvarohovou pomazánku. Oběd by neměl být energetická bomba, která vás na zbytek dne vyřadí z provozu.

Dejte si pokrm, který se snadno tráví, například ryby či drůbeží maso s rýží, bulgurem či quinoou. Večeři nevynechávejte, ale dejte si ji nejlépe 3 hodiny před spaním – s čerstvě naplněným žaludkem se špatně usíná. Na večeři si opět můžete dopřát kousek celozrnného pečiva, zeleninu, ale i bílkoviny v podobě vajíček. Nezapomeňte v průběhu dne vypít alespoň 2 litry vody.

příčinou únavy bývá také dehydratace.

Nenechte mysl zlenivět

Posilování mozku můžete zvládnout jak s křížovkou nebo sudoku, tak třeba nakupováním bez seznamu. I ve vyšším věku se můžete pustit do učení cizího jazyka, kreslení, omalovánek pro dospělé nebo jakékoli jiné kreativní činnosti. Obklopte se hezkými věcmi a zkuste se dívat na svět pozitivně – nic vás to nebude stát a zlepší se vám nálada.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama