Rakytník uleví vašemu žaludku

Kytička, která se už ve starověku používala při léčbě žaludku, jater, dýchacích cest, revmatismu a hnisavých ran na kůži.

Staří Řekové rakytník využívali pro jeho regenerační účinky zejména v kosmetickém odvětví – vynikající účinky má především na vlasy.Východní medicína doporučuje vytlačenou šťávu z rakytníku na léčbu nechutenství a k potírání kůže při popáleninách. Rakytník můžete používat jak vnitřně, tak zevně.

Také vás může zajímat ...

Je to přírodní koncentrát mastných kyselin s velkým množstvím vitaminů – E, F, P, K, A, B a C.V rakytníku najdete také karoten, kterého obsahuje dokonce mnohonásobně více než mrkev nebo dýně. Vitamin E je zase významným antioxidantem. Rakytník posiluje organismus a má antidepresivní a antistresový účinek.Pomůže vám překonat stavy smutku a apatie.

Využijete jej také při rýmě, zánětu dutin, při hemoroidech, ekzémech a akné.

Můžete jej použit také při zánětech dásní a paradontóze.

Skvělá příloha k jídlu

Rakytník si své léčivé vlastnosti dokáže udržet několik let.Jestliže se rozhodnete rakytník zmrazit, pak jeho léčivé schopnosti budete moci využít i za 2 až 3 roky. Plody a dužinu je lepší sušit, mrazit a někteří jistě nepohrdnou pálenkou z rakytníku nebo vínem.Z dužiny pak lze připravovat různé šťávy a džusy, marmelády či pyré. A to jak samostatně, tak s různými druhy ovoce nebo zeleninou.

V Rusku se rakytník používá jako příloha k jídlu spolu s rozetřeným česnekem.Rakytníkový čaj můžete připravovat jak ze sušených, tak i z čerstvých listů. Dávkování je snadné. Na čtvrt litru vody postačí čajová lžička listů. Diabetici si mohou přidávat listy borůvky.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...