Rozmarýn lékařský

Je mnoho léčivých rostlin, které můžete pěstovat v pohodlí domova. Ať už na zahrádce, nebo jen tak v květináči na okenním parapetu. Jednou z nich je voňavý rozmarýn lékařský.

Pěstování je jednoduché

Také vás může zajímat ...

Sazeničku rozmarýnu si můžete koupit v každém dobrém květinářství. Pak byste ho měli pěstovat v přenosných nádobách. V těch ho pak můžete na jaře umístit přímo do záhonu, nebo ho mít na balkoně či celý rok v bytě.

Před příchodem prvních mrazíků musíte rostlinu přenést na bezmrazé místo. Pokud budete mít rozmarýn doma, pak je místo zalévání vhodnější rosení. Díky svému středomořskému původu má rostlina radši sušší půdu, ale naopak vlhký vzduch.

Uleví při dýchacích problémech

Rozmarýn posiluje paměť, zmírňuje bolest hlavy, bojuje se stresem a úzkostí a prokazatelně posiluje imunitní systém. Díky svým antibakteriálním vlastnostem ho můžete použít k léčbě infekcí horních cest dýchacích.

Jak na to? V tom případě nakapejte na látkový kapesník pár kapek rozmarýnového oleje a vdechujte jej, což vám uleví od problémů s dýcháním. Rozmarýn také zvyšuje krevní tlak, celkově zlepšuje krevní oběh a podporuje prokrvení horních i dolních končetin.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...