S ním si připadám úplně jako v ráji

Marka mi seslalo snad samo nebe. Moje první dvě manželství byla katastrofa, ale s Markem se cítím tou nejšťastnější ženou na zemi.

Když mi navrhl, abychom bydleli spolu, zaplavila mě vlna štěstí. Po ničem jiném jsem netoužila víc, než aby byl Marek to poslední, co uvidím před spaním, a současně i první obraz, který spatřím ráno po otevření očí.

Také vás může zajímat ...

Ale byla tu ještě moje patnáctiletá dcera Jitka z prvního manželství. Už si toho v životě hodně zkusila a já ji nechtěla stresovat stěhováním a bydlením s novým mužem. Musela jsem na to jít pomalu a opatrně a postupně ji na myšlenku sestěhování s Markem připravit.

Jenže jak už to tak bývá, děti jsou mnohem vnímavější, než si myslíme a tak už dávno vytušila, že budeme s Markem bydlet spolu. A k mé radosti se na to i moc těšila.

S dcerou si rozuměli

Měla jsem trochu obavy, jak bude vypadat naše sžívání, zejména Marka a patnáctileté puberťačky, ale k mému údivu vše probíhalo hladce. Dokonce jsem měla pocit, že si s ním Jitka rozumí více než se mnou.

Oba měli rádi tenis, a tak spolu často vyráželi na kurt. Marek hrál také golf, což Jitku velice zaujalo, a brzy ji tento sport zcela pohltil. Dlouho jsem neviděla svou dceru tak šťastnou. Jenže po pár měsících se něco změnilo…

Šokující přiznání

Začala jsem z Jitky pociťovat jakési napětí. Všemožnými způsoby jsem se z ní snažila dostat, co ji trápí, ale mlčela jako skála. Byla jsem z toho nešťastná a zoufale jsem hledala příčinu její změny.

Nakonec mi vše pověděl Marek. Jitka mu prý na výletě vyznala lásku. Doufala jsem, že se jedná jen o nějaký omyl, ale když jsem si s Jitkou promluvila, přiznala se mi, že se do Marka zamilovala.

Moc se mi stýskalo

Nebylo zbytí – s těžkým srdcem jsme se od Marka odstěhovaly. Dcera se brzy otřepala, protože trávila hodně času se svými kamarády, ale já jsem začínala propadat depresi. Byla jsem zničená.

Marek byl moje velká láska a najednou byl pryč a já nevěděla, co si počít. Jitka si pak našla přítele, což jsem jí moc přála, ale já jsem se cítila stále hůř. Když už jsem opravdu nevěděla, kudy kam, objevil se v našich dveřích Marek.

A nejvíce překvapující bylo, že ho přivedla sama Jitka. Prý udělala velkou chybu. Pověděla mi, že teprve až nyní je skutečně zamilovaná do svého přítele Petra a že s Markem to bylo jen nějaké poblouznění, a přála si, abychom si vše vyříkali.

Už navždy spolu

Jak to dopadlo, je vám asi jasné. Markovi jsem padla kolem krku a zasypala ho polibky. Nemohla jsem se jeho rtů, které mi tak chyběly, nabažit. Držela jsem ho tak pevně, jako kdybych se bála, že se mi zase ztratí.

Když jsem pohlédla do jeho tváře, i jeho oči byly zalité slzami. Tak moc jsme si vzájemně chyběli. Od té doby víme, že nás víckrát nikdo a nic nemůže rozdělit.

Romana L. (49), Plzeň

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...