Sabina Laurinová – Proč se nikdy nevdala?

Tichá, hezounká, úspěšná. Ale osamělá. Je jedináček, ale zhýčkaná prý není, tedy aspoň to tvrdí. Rodiče jí dávali spoustu lásky, na druhou stranu, když to bylo třeba, nešetřili kritikou. Rodilá Pražanka absolvovala konzervatoř, hostovala v Národním divadle i v Semaforu, šestnáct let byla v angažmá v Divadle ABC.

Pochází z umělecky založené rodiny, jejím otcem je režisér František Laurin (83), který působil v divadle, v televizi i jako vysokoškolský kantor. Díky výchově se mohla Sabina od dětství rozvíjet v mnoha uměleckých směrech, věnovala se zpěvu, tanci, malovala a prošla průpravou v Kühnově dětském sboru.

Také vás může zajímat ...

Díky rolím princezen v pohádkách vstoupila do širokého povědomí, v čemž jí pomohlo i moderování pořadu DO-RE-MI po boku Pavla Trávníčka (67).

Vrchní sestra Mery

Půvabnou světlovlásku nejvíc proslavila vychytralá princezna Eufrozína z Troškovy pohádky Z pekla štěstí. V televizním seriálu se poprvé objevila coby bezcharakterní Lenka, jednalo se o seriál Chlapci a chlapi. Nyní září v Modrém kódu na Primě jako vrchní sestra Mery.

Při pohledu na její hezkou tvářičku rámovanou plavými vlasy by jen málokdo věřil, že tak spanilá žena je odsouzena k celoživotní samotě. Zřejmě je tomu tak. Neschopnost navázat fungující vztah s mužem je zatím Sabininým celoživotním prokletím.

V devadesátých letech žila dlouhých sedm let s hereckým kolegou Michalem Dlouhým (49), o němž je známo, že svůj čas věnuje jen těm nejkrásnějším ženám.

Amorův šíp

Vždy tvrdila, že jde do každého vztahu se stoprocentním nasazením a doufá, že tentokrát to bude navždy. Ve skutečnosti jsou její důležité vztahy, jak to komentovala později s hořkým humorem, zpravidla pětiletky. Nikdy se nevdala, a i když často a velmi přesvědčivě vysvětluje, že po svatbě netouží, jen málokdo jí to věří.

S divokým rockerem Pepou Vojtkem (52) se seznámili, jak jinak, než v divadle, při práci na muzikálu Hamlet. Sabinu tehdy Amorův šíp zasáhl s nemilosrdnou silou. Bouřlivák a hudebník byl rozvedený teprve jednou a měl jen jedno dítě, což nepůsobilo nijak dramaticky. A tak mu krásná herečka vlétla do náruče. Líbilo se jí, že je Pepa energický, mužný a má smysl pro humor.

Myslela si, že má před sebou svatbu a spokojený rodinný život tak, jak byla zvyklá z dětství. Rocker se však začal nudit už v době, kdy blondýnka teprve čekala dceru Valentýnu (15). Opustil parnerku krátce poté, co se holčička narodila.

A nedopřál jí ani svatbu, po které ve skutečnosti velice toužila.

Nesplněné holčičí sny

Mladší dceři Maje (9) obstarala Sabina jiného tatínka. Tentokrát se domnívala, že vybere-li si muže, který nebude mít nic společného se showbyznysem, možná to vyjde. Byla tři roky sama, pak se dala dohromady s partnerem, kterého znala spoustu let. Byl to její zubař Karel Kameník (50), chodila k němu do ordinace od čtrnácti let.

Ale zapřísahala se, že ji nikdy nenapadlo, že by je osud mohl někdy spojit. Seznámení přišlo v momentě, kdy oba začínali novou životní etapu. Bylo to letité přátelství, které pak vzhledem k osamocenosti obou vyústilo v lásku. Našla partnera, který splňoval její holčičí sny. S úsměvem popisovala, jak ho naučila chodit do divadla, jak jí doma pomáhá učit se texty.

Tehdy nastudovala roli Glorie v muzikálu Jack Rozparovač, ale hned poté otěhotněla a narodila se Maja. Bohužel i vztah se zubařem byl pětiletkou. „Svatbu jsem si odbyla už mnohokrát, buď na jevišti, nebo na obrazovce,“ řekla k tomu. „Věřím, že co se má stát, to se stane, a ničeho nelituji. Ať jsou to zklamání v životě, role, které nevyšly, nebo vztahy, které se mi nevydařily.

Už proto, že každý z nich něco přinesl.

Zpětně jsem zjistila, že některé věci se stávají proto, abychom se prostě posunuli dál.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...