Vášnivá Jitka neunesla, že jí Zlatý slavík zatajil dceru!

Všechny lásky Karla Gotta Díl čtvrtý: Jitka Svobodová

Zlatý slavík Karel Gott (+80) si v osmdesátých letech užil jeden delší vztah, který byl asi ze všech nejdivočejší. S Jitkou Svobodovou (53) chodil celkem pět let. Neznamenalo to ovšem, že by neměl i další ženy.

Pokud by se jedna z těch mnoha žen, se kterými Karel Gott něco prožil v 80. letech, měla označit za nejdůležitější, byla by to určitě Jitka Svobodová (53). Vášnivá tmavovláska se stala i jednou z prvních žen, po jejichž boku by se možná zpěvák usadil natrvalo.

Také vás může zajímat ...

Při sexu šla romantika stranou

Uprostřed Václavského náměstí po levé straně stojí budova, která se kdysi jmenovala palác Družba. Právě tam poprvé Karel Gott studentku Jitku spatřil. Okamžitě ho zaujala a bylo mu jasné, že s ní chce prožít alespoň jedno dobrodružství. Ačkoliv se vždy choval jako džentlmen, tentokrát byla jeho touha tak velká, že porušil zásady společenského chování.

Dlouho Jitku sledoval, a když spatřil, že odešla na dámské toalety, vešel tam za ní. Dal jí své telefonní číslo a doufal, že mu Jitka co nejdříve zavolá. Tehdy devatenáctiletá kráska ale o spojení na Zlatého slavíka přišla. Kamarád jí totiž papírek s napsaným číslem roztrhal. Protože Jitce zájem slavné celebrity lichotil, nakonec si stejně to číslo zjistila.

Zpěvákovi se k jeho radosti ozvala. Pozval jí k sobě do vily a tam spolu prožili první romantickou noc. Nezůstalo jenom u ní. Mezi Karlem a Jitkou vznikl mimořádně intenzivní vztah. Bylo to hodně o tom, co se odehrávalo v ložnici. Jitka se později vyjadřovala velice otevřeně. Popisovala, že se milovali i několikrát za noc a vystřídali přitom několik místností. „Karel je romantik.

Při sexu ale ne,“ uvedla Jitka v jedné knize. „To je dobře, protože přesně tahle kombinace vyhovuje.

Muž musí být pozorný, plný něhy, ale musí být mužem, který si dělá se ženou absolutně všechno, co chce.“

Tolerance měla své hranice

Karel Gott později vzpomínal: „Do té nádherné, vysoké, dlouhonohé dívky s rysy Sophie Loren (85) jsem byl pěkně zamilovaný. “ Prý tehdy uvažoval, že by si Jitku vzal, což pak otevřeně přiznal. Krásná brunetka ale ještě studovala a nechtěla se usadit. Po boku Zlatého slavíka každopádně budila velkou pozornost.

Slavnou se stala fotografie, kde se dvojice nechala zvěčnit na odvážné fotografii: zpěvák na sobě měl jen spodní prádlo, Jitka vůbec nic. Řadu fanoušků a hlavně fanynek to pohoršilo. Mistrova vášnivá milenka ovšem byla v pohodě, jen tak něco ji nerozházelo. Bylo jí samozřejmě jasné, že v Karlově životě není aktuálně jedinou ženou, ale nežárlila. I tahle vlastnost ale měla své hranice.

V době, kdy s Jitkou chodil, se Karlovi narodila nemanželská dcera Lucie (32). Tuhle skutečnost ale své přítelkyni utajoval, což se mu dařilo dlouho, dokonce dva roky. Dělal to prý proto, aby neranil její city. Když se to ale Lucie dozvěděla, bylo všechno o to horší. Odhalenou pravdu zkrátka neunesla.

Rozešli se a pak se spolu s Karlem ještě zkusili vztah obnovit, ale už bylo pozdě.

Na nic se nevyptávala

Ve stejné době, kdy Zlatý slavík prožíval vztah s Jitkou, byla stálicí v jeho ložnici ještě další mladá žena. Jmenovala se Alice Kovácsová (53) a v podstatě si zpěváka sama „ulovila“ díky svůdnému hlasu. Bylo jí pouhých osmnáct let, když Karlovi zavolala a pozvala ho k sobě domů – ačkoliv se neznali a nikdy předtím neviděli.

Měli pak spolu desetiletý milenecký vztah, probíhající souběžně s tím, který měl Karel s Jitkou Svobodovou. Na Alici si cenil toho, že se nikdy na nic nevyptávala: s kým kde byl, jestli má někoho dalšího a podobně. „Neslyšel jsem od ní jedinou výčitku. Byla to moc zajímavá dívka, vždycky si s ní bylo o čem povídat,“ vzpomínal zpěvák později.

Poté, co se oženil a definitivně usadil, se ale jak s Jitkou, tak s Alicí už nestýkal.

Druhá jmenovaná, která si vzala herce a zpěváka Ondřeje Havelku (65), ho dokonce naštvala tím, že prodala jeden z jeho obrazů, který jí věnoval!

Smutný konec dlouholeté milenky Kateřiny

Ke stálým milenkám Zlatého slavíka patřila během 70. let Kateřina Vedralová. Jejich vztah se odvíjel už od roku 1969. Kateřině bylo tehdy pouhých sedmnáct let. Šla na věc přímo. Karel Gott tehdy ještě bydlel u rodičů. Dívka tam jednou zazvonila a řekla mu, že se s ním chce seznámit. Zaujala ho a stýkali se spolu hodně dlouho, až do roku 1981.

Pak se odstěhovala do Mnichova, provdala se za německého podnikatele, ale osud jí už dlouhý život nedopřál.

V roce 1990 zemřela na rakovinu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...