Vypadávání vlasů

Co způsobuje vypadávání vlasů? Špatná strava, nekvalitní vlasová kosmetika a také třeba gumičky. Jak se tomu tedy účinně bránit? Poradíme vám.

Nejspíš vám chybí bílkoviny nebo třeba používáte až příliš tužidla. Padání vlasů má mnoho příčin.

Také vás může zajímat ...

1. POUŽÍVÁTE PŘÍLIŠ LAKU ČI TUŽIDLA

Pokud jste zvyklá denně používat přípravky na vlasy, díky kterým vám účes vydrží po celý den, omezte je. Nejenže zatěžují vlasy, ale i pokožku hlavy.

2. CHYBÍ VÁM BÍLKOVINY

Hodně bílkovin a vhodných tuků vaše vlasy mohou zachránit. Jezte špenát, ořechy a sushi! Pokud chcete vyzkoušet i něco exotičtějšího, kupte si mořské řasy a udělejte si z nich třeba salát. Seženete je ve všech větších supermarketech.

3. GUMIČKY MOC UTAHUJETE

Každodenní stahování vlasů do těsného účesu vlasům vůbec nepomáhá. Jejich mechanické namáhání totiž způsobuje i jejich vypadávání.

4. MOHOU ZA TO HORMONY

Pokud nic nezabírá, zajděte si k lékaři, zda netrpíte poruchou štítné žlázy, nízkou hladinou estrogenu, či naopak jeho nadbytkem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...