Vyzrajte na ztvrdlé paty

Bojovat s tímto odvěkým problémem všech žen i mužů se dá všelijakými způsoby. Pemzou, krémy, přístroji na pedikúru nebo peelingem. Pokud nic z toho nezabírá, nezbývá vám než vyzkoušet poslední možnost. Dát na staletí prověřené rady. Nebo byste si raději vyrobila domácí měsíčkovou mast?

Také vás může zajímat ...

Zábal nebo lázeň?

Měkčí a hladší paty vám zajistí citrón. Ten nejenže zvláční rozpraskané paty, ale i ztvrdlá místa například na loktech a kolenou. Nebo vyzkoušejte tvarohový zábal. Nohy si potřete tvarohem, navlékněte si přes ně igelitový sáček a navlékněte ponožky.

Podobný zábal si můžete udělat se sádlem. Po pár opakováních se dočkáte malého zázraku! Použít se dají i syrovátka. Ta smíchejte s vlažnou vodou a namočte si do nich alespoň na patnáct minut nohy. Kůže bude mnohem jemnější.

Měsíčková mast

Na ošetření chodidel se výborně hodí měsíčková mast. Jednoduše si ji můžete vyrobit i doma. Květy měsíčku položte na pánev na tři až pět polévkových lžic rozehřátého sádla a nechte tři minuty restovat. Do druhého dne vše nechte uležet.

Další den měsíček zahřejte a přes jemné sítko propasírujte nebo přes jemnou látku vymačkejte mast do hrníčku. Nechte ji vystydnout a dejte do lednice. Mastička bude ještě lepší, pokud na restování použijete vyškvařené sádlo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama