Začíná konečně zase žít!

Poslední roky pro ni nebyly dvakrát jednoduché. Poté, co její muž vážně onemocněl, se o něj oddaně starala. Když JIŘÍ ORNEST (†70) odešel na věčnost, DANIELA KOLÁŘOVÁ (73) nevěděla, co s ní bude.

Vždy patřila mezi nejobsazovanější české herečky. A aby také ne. Svým talentem uměla desítky let bavit nejednoho diváka. Co se týče jejího soukromého života, tam už to bylo o poznání horší.

Také vás může zajímat ...

Provdala se celkem dvakrát a pokaždé za stejného muže. S Jiřím Ornestem (†70) to ale Daniela Kolářová (73) neměla vždy jednoduché, přesto bez sebe nedokázali žít.

Proto si ho vzala i podruhé. Když ale onemocněl zákeřnou rakovinou, ze dne na den se z ní stala jeho pečovatelka. A že to bylo hodně krušné období.

Dívala se, jak umírá

Zdravotní potíže začaly režizéra a herce trápit už v roce 2013. Tehdy měl zkolabovat. Na vině bylo srdce, a tak byla nutná operace chlopně.

Podle herečky vše proběhlo v pořádku, když ale dorazila do nemocnice, oznámili jí, že krevní sraženina způsobila manželovi mozkovou mrtvici.

Týden byl v umělém spánku, a když se probudil, byl částečně ochrnutý a téměř nemluvil. Začala tak zdlouhavá rehabilitace. Ta mu sice pomáhala, v té době ale přišel další problém.

Ornestovi našli nádor na močovém měchýři. Jak sama herečka přiznala, kvůli operaci srdce se urologický nález pořád odsouval na vedlejší kolej, až pak bylo pozdě.

V listopadu roku 2016 jí lékaři sdělili, že mu zbývá jen několik měsíců života. Postupně přestával chodit a lékaři mu zvyšovali dávky sedativ.

Ten osudný den, kdy Jiří Ornest zemřel, ho společně se synem drželi za ruku a dívali se, jak z něj pomalu odchází život. Daniela pak prozradila, že se jí zpočátku hrozně ulevilo, pravá muka ale přišla až pak.

Bylo to pro ni nesnesitelné

Najednou jí došlo, že už svého milovaného manžela nikdy nespatří, a nevěděla, co má dělat. „Člověk má pocit, že sám skončil a že nic nemá smysl.

První půlrok byl strašně těžký, pořád jsem musela mys-let na to, jak byl Jirka výjimečný a nenahraditelný. Ta jeho stopa je nevymazatelná,“ netajila se.

Dokonce ani nemohla zůstat v bytě, kde spolu žili, a bála se, jak poprvé stráví Vánoce bez životního partnera.

Nevěděla, co bude dělat

Dva roky před tím prožila herečka další velký šok. Tehdy ji totiž vyhodili z milovaného Divadla na Vinohradech, kde působila spoustu let.

A to ji nesmírně ranilo. Nyní to však konečně vypadá, že už se ze všeho špatného otřepala a začalo se jí zase dařit. Nedávno se totiž stala novou tváří seriálu Sestřičky Modrý kód, kde si střihne roli bývalé kriminalistky.

Ačkoli se už několikrát nechala slyšet, že by roli v nekonečném seriálu nevzala kvůli tomu, že už nemá dostatek sil učit se tolik textu a být na place několik hodin denně, nyní je všechno jinak.

Zajímavý projekt jí opět dodal tolik potřebnou energii a novou práci si nemůže vynachválit. Snad jí to vydrží

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...