Zánět středního ucha vyléčí bylinky

Bolest uší nás nejčastěji potkává na podzim a v zimě, kdy fouká ledový vítr. Mohou za ni bakterie a viry, které nejprve způsobí rýmu, pak urputnou bolest v uchu. Jak se jí rychle zbavit?

S tímto onemocněním, s nímž se setkávají zejména děti a starší osoby, si není radno zahrávat. Bolest uší, kterou způsobuje infekce, ale i ucpání zvukovodu mazem, je zapotřebí začít léčit včas, aby se z něj neutvořil velmi nepříjemný zánět středního ucha.

Také vás může zajímat ...

Když se tak ale stane, je možné běžnou léčbu předepsanou lékařem doplnit i léčbou zcela přírodní. Ta zabere jak na obyčejnou bolest, tak i na zánět. Dejte ale spíše
na rady našich babiček a prababiček.

Heřmánkový obklad

Do hrnečku si nasypejte dvě čajové lžičky sušeného heřmánku a zalijte 200 ml vroucí vody. Nechte deset až patnáct minut louhovat, následně přeceďte. Do odvaru si namočte bavlněnou plenu nebo šátek, vyždímejte a přiložte na bolavé ucho.

Lehněte si a nechte heřmánek aspoň dvacet minut působit. Proceduru opakujte dvakrát denně nejlépe každý den, dokud bolest neodezní. Místo heřmánku můžete použít také eukalyptus.

Inhalujte léčivky

Jednu lžíci šalvěje a stejné množství majoránky a meduňky nadrťte v hmoždíři a vše zalijte půl litrem vroucí vody. Deset minut louhujte a pak si hrnec s odvarem přeneste na stůl, posaďte se před něj, hlavu si přikryjte ručníkem a následně deset minut inhalujte.

Na osm dob nadechujte, na deset vydechujte. Opakujte jednou denně po dobu jednoho týdne.

Octový výplach

Přibližně 100 ml jablečného octa smíchejte s jednou polévkovou lžící lihu či jiného kvalitního destilátu. Tekutinu dobře promíchejte a naplňte jí injekční stříkačku. Celý obsah stříkačky aplikujte sami nebo s něčí pomocí do postiženého ucha.

Hlavu nakloňte na stranu, aby se ocet dostal až do zvukovodu. Vydržte v této pozici alespoň dvě minuty a pak hlavu nakloňte na druhou stranu a nechte roztok zase vytéct. Opakujte obden.

Ušní kapky z levandule

Na jejich výrobu potřebujete lžíci kvalitního teplého olivového oleje, tři kapky levandulové vonné esence a skleničku s kapátkem. Olej smíchejte s vonnou esencí a každý den do bolavého ucha nakapejte dvě kapky. Při aplikaci si lehce zatahejte za ušní boltec, aby kapky stekly až k ušnímu bubínku.

Zázračná česnečka

Máte rádi česnečku? Tak si ji připravte tak, jak jste zvyklí, ale přidejte ještě o trochu víc česneku a také hodně libečku, petržele a kmínu. Bylinky mohou být klidně sušené. Polévku konzumujte ještě horkou. Výborně pomáhá v boji proti bakteriím a virům. V jídelníčku by se měla objevit jednou do týdne.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

reklama