5 tipů, jak vyzrát nad lupy

Lupy jsou nepřítelem mužů a žen všech věkových kategorií. Objevují se a mizí, jak se jim zachce. Když ale budete znát ty správné tipy a triky, lupy se ve vlasech už nikdy neobjeví. Co tedy musíte udělat, abyste se svědivé pokožky zbavili?

Někdy zkrátka obyčejný šampon nestačí a musíte sáhnout po starých dobrých babských radách.

Také vás může zajímat ...

1. Jezte hodně vitaminů a zinek

Strava dělá hodně. Potřebujete jíst vyváženě, hlavně hodně zeleniny a ovoce. Nesmíte zapomenout ani na vitamin B, zinek a selen, které příznivě ovlivňují stav pokožky hlavy.

2. Vyzkoušejte citronovou šťávu

Jednou týdně si vymačkejte šťávu z jednoho citronu a promasírujte si s ní pokožku hlavy i vlasy. Citron ale musí být čerstvý, nikdy nepoužívejte náhražky citronové šťávy.

3. Připravte si mátový macerát

Díky přípravkům obsahujícím mátu se zbavíte lupů. Zmírňuje totiž svědění pokožky a dezinfikuje ji. Regeneruje poškozenou kůži po škrábání, a tak zamezí loupání odumřelé kůže.

Z máty si udělejte macerát v olivovém oleji a pravidelně si jím vlasy po každém mytí oplachujte. Podobné účinky jako máta má i bazalka, která se skvěle hodí jako kondicionér.

Navíc viditelně podporuje růst vlasů. Bazalku rozdrťte v hmoždíři a přilijte k ní několik lžic olivového oleje. Rozetřete po vlasové pokožce, hlavu si zabalte do ručníku a nechte působit nejlépe přes celou noc.

4. Podběl dodá vitaminy

Kromě toho, že zmírňuje mastnotu, tak zabraňuje tvorbě lupů, posiluje vlasy a také jim navrací ztracený lesk. Zatímco heřmánek se doporučuje zejména blondýnkám a ženám s melírem, podběl bude vyhovovat spíše brunetkám.

5. Kořen lopuchu

Posiluje vlasy a především podporuje jejich růst. Navíc působí antimikrobiálně a zklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku. Nejlepší je si z něj připravit obyčejný odvar a umýt si s ním vlasy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...