5 tipů, jak zatočit s povislou kůží na pažích

Stydíte se v létě nosit nejen tílka na ramínka, ale i trika s krátkým rukávem, protože nikomu nechcete ukazovat nepěknou uvolněnou kůži na pažích? Ačkoli je to přirozený proces, existují i možnosti, jak pokožku na rukou znovu alespoň částečně viditelně zpevnit a vyhladit.

Vzhled svých paží máte do jisté míry ve svých rukou. Musíte cvičit a zdravě jíst. Kvůli ztrátě pružnosti kůže vašich paží se zpomaluje produkce kolagenu. Proto je kůže na rukou povolená, a může i plandat. Nezoufejte, máme pro vás několik osvědčených receptů pro dokonalé zpevnění pokožky ramen a paží, aby byla stále svěží a mladistvá.

Také vás může zajímat ...

1. Scrub s mořskou solí

Je to jeden z nejlepších způsobů pro vypnutí pokožky. Při používání jednou týdně se může pružnost kůže natolik zlepšit, že bude vypadat mnohem pevnější. Smíchejte čajovou lžičku mořské soli s vodou. Díky peelingové rukavici nebo žínce směs jemnými krouživými pohyby vmasírujte do pokožky paží. Po pěti minutách opláchněte studenou vodou.

2. Jahody a med

Toto výborné ovoce je v boji s povislou a povadlou kůží nepostradatelné. Dokáže totiž výrazně zlepšit pružnost v oblasti paží. Rozmixujte hrst jahod a smíchejte je s medem. Naneste na problematická místa a nechte působit 15 minut. Nakonec smyjte vlažnou vodou.

3. Využijte hořčičný olej

Velmi efektivně podporuje nejen krevní oběh, ale i elasticitu kůže. Tato metoda je levná, jednoduchá, a hlavně účinná. Odměřte si 2 lžičky hořčičného oleje a masírujte s ním paže. Abyste dosáhla kýžených výsledků, provádějte masáž 3–4x týdně.

4. Zázračná aloe vera

Gel z aloe vera se používá na povislou kůži už spoustu let. Je totiž skvělým zdrojem živin a antioxidantů, které umí perfektně vypnout pokožku. Jak na to? Rozřízněte list aloe a vymačkejte z něj rosolovitou šťávu.

Dvě lžíce čerstvého gelu následně naneste na své problematické partie. Nechejte ho působit přes noc. Ráno jej důkladně smyjte z kůže vlažnou vodou.

5. Šťáva z jablek a melounu

Čím jsou jablka i melouny proslulé? Je to tím, že podporují pružnost pokožky a zvyšují tvorbu kolagenu. Když je zkombinujete, máte jedinečný recept na zpevnění povislé pokožky na pažích.

Jako první odšťavněte jablka i meloun. Potom obě šťávy smíchejte a tekutinu naneste na paže. Hlavně v oblastech, kde je kůže hodně svraštělá. Nechte směs zaschnout asi na 20 minut. Poté se osprchujte.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...