5 tipů pro dokonalou manikúru

Klasickou manikúru většinou zvládnete sama. Pokud však chcete mít na léto výstavní a svůdné nehty, zajděte si do nehtového salonu a vyberte si tu správnou metodu, jak upravit vaše drápky, abyste měla krásné ruce.

Barevné laky

Také vás může zajímat ...

První způsob je klasické lakování nehtů barevnými laky, které zvládnete i sama. Má to ovšem jednu nevýhodu. Lakování musíte věnovat dost času. Vyzkoušejte tedy gelové laky, které na nehtech skvěle drží a více se lesknou. Důležité je, abyste použila tzv., „base coat“, což je podkladový lak, poté nanesla barvu a nakonec ji přetřela tzv.

„top coatem“, tedy horní vrstvou, která barevný lak chrání. Lak vám poté vydrží o pár dní déle.

Navíc budou vaše nehty vypadat lesklejší a také hladší.

P-shine

V případě, že chcete přirozenou metodu, zkuste japonskou metoda p-shine, na kterou se vyplatí jít do kosmetického salonu. Do nehtů se zapracuje včelí vosk a mateří kašička. Díky tomu budou nehty hladší a lesklejší. Metoda je vhodná pro lámavé a roztřepené nehty.

Gel-lak

Mezistupněm mezi klasickými laky a modeláží nehtů gelem či akrylem jsou tzv. gel-laky. Postup je stejný jako u gelových laků. Jediný rozdíl je v tom, že každá vrstva se musí zapéct v LED lampě, čímž jsou odolnější. Jeho zásadní výhodou je, že nehty se skoro neničí, avšak před aplikací první vrstvy gel-laku je potřeba nehet zdrsnit pilníkem.

Výdrží vám čtrnáct dnů až čtyři týdny a nejlépe drží na tvrdších nehtech. Vypadají přirozeně a zvládnete si je udělat i doma.

Gel- -lak z nehtů dostanete pomocí speciálního kosmetického acetonu, který nanesete na vatičku, zabalíte prst do alobalu a necháte chvíli působit.

Shellac a Striplac

Další podkategorií jsou tzv. shellac a striplac. Při jejich aplikaci se nehet nemusí zdrsnit, a díky tomu se vůbec neničí. Striplac vyniká v tom, že ho z nehtu jednoduše sloupnete jako samolepku. Výdrž ale není tak vysoká. Neoprýskané nehty vydrží maximálně deset dnů. U shellacu vydrží nehty krásné až tři týdny.

Akryl a gel

Pokud nejste se svými nehty spokojená, pomůže vám nehtová modeláž. Můžete si vybrat buď akryl, nebo gel, u obou metod je třeba zajít za 3–5 týdnů do salonu na doplnění. Akryl je oproti gelu tvrdší a na nehtech lépe drží. Nevýhodou akrylu je, že při aplikaci zapáchá, takže je nutné mít roušku. Navíc není tak prodyšný jako gel, takže pod ním nehty více trpí.

Gel i akryl se nanáší rovnou na pilníkem zdrsněný nehet, pak už se jen zapiluje do požadovaného tvaru.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...