5 triků, jak nakopnout svůj metabolismus a začít hubnout

Hubnutí přebytečných kil i tvarování postavy může zpomalovat stagnující metabolismus i chyby ve stravování. Podívejte se, jakými činnostmi a změnami v jídelníčku hubnutí znovu nakopnout.

1 Zvyšujte intenzitu

Také vás může zajímat ...

Pokud už nějakou dobu žijete zdravě, váš metabolismus se může zabrzdit a přestane reagovat na dávku pohybu, kterou jste mu dávali. „Když vám aktivita začne připadat po nějaké době příliš jednoduchá, můžete zkusit lehce zvýšit intenzitu tréninku.

Tělo si již pravděpodobně na stejnou intenzitu zvyklo a metabolismus je potřeba nakopnout trochu více,“ vysvětluje hlavní trenérka fitness centra pro ženy Contours Mgr.

Kateřina Hollerová.

2 Dělejte v pohybu změny

Důležité je trénink také pravidelně pozměňovat. Ta samá činnost totiž podvacáté nemá stejný účinek, jako když ji děláte poprvé. Nezapomeňte ani na střídání aktivit v různých tepových frekvencích. Nejen že psychice prospěje, když je každý den na pořadu jiné sportovní vyžití, ale zaručí to i stálý posun.

3 Zapojte aktivity nad hranicí anaerobního prahu

Skutečně efektivně nastartovat metabolismus vám pomohou i sportovní aktivity, prováděné nad hranicí anaerobního prahu. Je to třeba sprintování, vybíhání schodů, skoky přes švihadlo a podobně, kdy se cvičí do maxima tepové frekvence. Tyto sporty samozřejmě vyžadují pauzy.

„Při náročných aktivitách se skutečně zrychluje bazální metabolismus, a to na 1 až 3 dny po zátěži v rámci regenerace organismu.

Kdo chce metabolismus nakopnout opravdu dlouhodobě, měl by zařadit vysokofrekvenční trénink dvakrát až třikrát týdně,“ uvádí trenérka Kateřina Hollerová.

4 Cvičte spíše v chladnějším prostředí

Ve vytopených tělocvičnách jsou na tělo kladeny nároky na snižování teploty, což ho však nestojí příliš mnoho energie. Naopak při pobytu v chladu spotřebujete energie více. Pro pravidelný trénink si raději vybírejte chladnější prostředí.

5 Neničte si tělo nesmyslnými dietami

Doslechnete se o nové dietě a hned ji chcete vyzkoušet? Pravděpodobně ale děláte velkou chybu. U dietních režimů bývá problémem to, že nedodávají tělu všechny nezbytné živiny, a především jsou pro většinu lidí dlouhodobě neudrži- telné.

Chroničtí „dietáři“ tak často danou dietu nějakou dobu drží, třeba i trochu zhubnou, ale po jejím skončení naberou všechna kila velmi rychle zpět a obvykle i s dalším váhovým bonusem.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...