5 věcí, které nám pomáhají k dobrému zdraví

Letní dovolená u moře má nejen relaxační účinky, ale zlepší i vaše zdraví. Mořská voda je totiž skvělá přírodní medicína. Obsahuje několik desítek látek velmi prospěšných pro naše tělo.

Mořská voda obsahuje mnoho vitaminů, minerálních solí, aminokyselin a mikroorganismů, které mají antibakteriální a antibiotické účinky a při koupání se všechny její složky dostávají do těla. Nabízíme vám sedm podivuhodných zdravotních účinků mořské vody.

Také vás může zajímat ...

Zlepšuje krevní oběh

Každé plavání zlepší krevní oběh, ale při plavání v moři se navíc do vašeho těla dostávají pokožkou minerály, které mj. podporují činnost srdce, a tím i krevního oběhu. Díky tomu vaše svaly i další orgány pracují efektivněji.

Posiluje dýchací cesty

Mořská voda i přímořský vzduch dokáží velice rychle zatočit s nachlazením, chřipkou a dokonce i s bronchitidou. Vzduch v blízkosti moře je doslova lékem pro plíce. Lidem s onemocněním plic se proto doporučuje trávit v blízkosti moře co nejvíce času.

Léčí pokožku

Póry v pokožce se během koupání v moři dostávají do těla minerály a další látky, které činí naši pokožku zdravější a kvalitnější. Svědčí jí například hořčík. Kromě toho, že podporuje zdravé srdce, zlepšuje i hydrataci pokožky a snižuje její drsnost a zarudnutí.

Pokud máte problematickou pokožku, moře ji zregeneruje, dodá jí hebkost, jemnost a vláčnost a odstraní i nedostatky, například akné. Díky protizánětlivým účinkům si mořská voda dokáže poradit také s různými kožními nemocemi, včetně obtížně léčitelné lupénky, atopické dermatitidy, rosacey či různých ekzémů.

Hojí rány

Všimli jste si, že se po koupání v moři vaše drobné ranky, odřeniny, modřiny a vyrážky velice rychle zahojily? Mořská sůl dokáže vyčistit ranky, podpořit jejich hojení a zabránit množení bakterií.

Zlepšuje spánek

U moře se každému obvykle lépe spí. Důvodem je přímořský vzduch, který obsahuje mnohé látky nacházející se v mořské vodě. Jedná se například o záporné ionty, jež urychlují schopnost vstřebat kyslík.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...