6 nejlepších potravin pro pleť

Pleť je závislá na živinách, které si bere ze stravy, takže pro ni vlastně není nic důležitějšího, než váš jídelníček a pitný režim. Séra, krémy a olejíčky jsou až na druhém místě. Co jíst, aby vaše pokožka vypadala krásně a mladě?

Okurky

Také vás může zajímat ...

Takhle levná a dietní zelenina není jen super potravina při hubnutí a udržování váhy, ale má schopnost hydratovat pokožku, osvěžit ji a napnout. Obsahuje totiž vitamin C, skupinu vitaminů B, kyselinu křemičitou a hlavně spoustu vodu, takže je to doslova hydratační génius. Plátky okury zmírňují otoky pod očima a skvělá je i okurková maska.

Borůvky

Borůvky v sobě mají tolik dobrého, že dnes se o nich mluví jako o superpotravině. Obsahují vitamin C, antioxidanty, bioflavonoidy, třísloviny, karotenoidy, vitaminy, ovocné cukry a minerální látky. Díky silným antioxidantům vytvářejí borůvky bariéru před volnými radikály. Umějí výrazně zpomalit stárnutí a zlepšit celkový stav pokožky.

Myslete na to, až budete zobat tohle extrémně zdravé ovoce.

Oleje a maso

Pro zdravou a krásnou pokožku i vlasy jsou důležité vitaminy, ale i dostatek esenciálních mastných kyselin, a minerálů. Tyhle látky najdete v mase, játrech, ořeších, listové zelenině, ale i v kvalitních rostlinných olejích.

Ať už si budete do jídla přidávat panenský olivový, makový, dýňový, kokosový nebo jiný olej, myslete na to, že děláte to nejlepší pro celé vaše tělo, pleť, vlasy i nehty.

Mořské plody

Ještě jste se neprojedla ke středomořské kuchyni a vztah k chobotnicím, krevetám a rybám teprve hledáte? Možná vás namotivuje to, že dary moře jsou doslova nadupané látkami, které podporují krásný vzhled. Mluvíme tu hlavně o omega-3 mastných kyselinách a zinku. Obojí je nutné pro kvalitní vlasy a zdravou pleť.

Zinek je navíc silný antioxidant, který zabraňuje stárnutí buněk a podporuje obranyschopnost organismu.

Rajčata

Na trhu jich najdete celý rok spoustu a je dost důvodů, proč zařadit rajčata do běžného jídelníčku. Jsou totiž známá svým vysokým obsahem lykopenu, který pomáhá vytvářet kolagen a elastin, díky kterým je vaše pleť pružná a pevná. Ale abyste dokázala lykopen z rajčat využít, je třeba si je nejprve tepelně upravit. Ideální je restování na olivovém oleji.

Voda

Zní to banálně, a možná jste to slyšela tisíckrát, ale voda je absolutně největší zázrak pro každou pleť. Skvělé je dochutit ji citronovou šťávou nebo jalbečným octem, ale voda je skvělá i sama o sobě. Není divu, že modelky se bez lahve čisté neperlivé vody nehnou na krok.

Vědí totiž dobře, že pokud si chtějí udržet krásný vzhled, musí pít aspoň 2 litry vody denně.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...