Aby nohy voněly

Nejvíce potních žláz z celého těla se nachází na nohou. Ty uvolňováním potu po celý den tělo ochlazují a udržují pokožku hydratovanou.

Pokud končetinám nevěnujme dostatečnou hygienu, pot se hromadí a bakterie, které se musí rychle množit, aby ho stihly rozložit. U toho však produkují plyny, jež zapáchají.

Také vás může zajímat ...

Co dělat

Nohy byste si měli mýt nejméně jednou denně jemným kartáčem a mýdlovou vodou. Vyzkoušet můžete různá protiplísňová a antibakteriální mýdla. Po umytí je důležité pokožku pečlivě osušit, zejména mezi prsty, kde je potivost největší.

Ponožky se stříbrem

Podle toho, jak moc se potíte, si měňte ponožky. Vybírejte si takové, které absorbují vlhkost – buď bavlněné nebo speciální sportovní. Další možností je používání ponožek s nanočásticemi stříbra. Omezují vznik plísní a snižují zápach z propocení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...