Automasáží obličeje ke krásné pleti

Masáž obličeje je velmi příjemná, navíc má blahodárný vliv na pevnost a pružnost pleti. Dopřát si ji můžete i sama doma.

Na vyčištěnou pleť naneste jakékoli šetrné pleťové mléko, aplikujte ho na čelo, nos, bradu a obě tváře.

Také vás může zajímat ...

A můžete začít

Nejprve konečky prstů mléko rovnoměrně rozetřete po celém obličeji tak, aby po něm prsty lehce klouzaly. Základní pravidlo je, že na pleť můžete lehce tlačit pouze při pohybu směrem vzhůru. Masáž začněte na čele: prostředníčky a prsteníčky obou rukou položte na střed čela ke kořeni nosu a začněte jimi postupně jemně kroužit spirálovitě vzhůru po celé ploše čela až ke spánkům.

Opakujte 10–15krát.

Pokračujte kolem očí: od kořene nosu prsty lehce obkružujte oči k vnějším koutkům, pak se vraťte kolem spodních víček k vnitřním koutkům. Několikrát zopakujte, pak lehce poklepejte prsty na vějířky vrásek u vnějšího okraje očí. Pleť v žádném případě nevytahujte!

Prostředníčky namasírujte nos: pravým pravou polovinu, levým levou. Jezděte jimi nahoru a dolů po nose a lehce při tahu vzhůru tlačte na kůži. Další na řadě jsou nosoretní rýhy: prsty jezděte od koutků úst směrem vzhůru ke spodním okrajům nosu. Při pohybu vzhůru lehce tlačte na pleť, dolů jen hlaďte.

Pak se soustřeďte na tváře: krouživými pohyby postupujte od úst vzhůru směrem ke spánkům a zpět, na kůži opět lehce tlačte pouze směrem vzhůru. Masáž zakončete v okolí rtů: ústa mějte pootevřená a ukazovákem a prostředníkem několikrát přejíždějte vodorovně kolem rtů od jednoho koutku ke druhému.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...