Barvené vlasy: Co dělat, aby byly dlouho krásné?

Pokud pravidelně měníte odstín svých vlasů, jistě to znáte. Čerstvě po barvení je tón i kvalita kadeří dokonalá. Za pár dní ale nadšení opadne.

Vlasy jsou matné a barva se z nich postupně velice rychle vymývá. Co s tím?

S žehličkou opatrně

Pokud máte vlasy už více šedivé, nebo je barva odrostlá a chcete odrosty zakrýt, musíte použít permanentní barvu. Ta by neměla obsahovat silikony, protože ty nejsou rozpustné ve vodě, a tudíž vlas jen obalí, ale neobarví.

Také vás může zajímat ...

Za vyblednutím barvy mohou být také levné nebo nevhodné šampony nebo to, že věnujete příliš velkou pozornost tepelné úpravě svých vlasů. V tom případě byste měla na čas omezit jejich žehlení nebo naopak kulmování, aby se vlasová vlákna zocelila.

Šetrné barvy

Nejlepší samozřejmě je, nebarvit si vlasy sama doma, ale svěřit péči o ně do rukou profesionála. Ten má k dispozici kvalitní, vysoce pigmentované barvy a vybere nejlepší odstín, který vám bude sedět nejvíc.

Pokud si návštěvu u kadeřníka nemůžete dovolit, vybírejte alespoň takové barvy, které neobsahují příliš mnoho amoniaku a peroxidu. Po obarvení nezapomeňte vlasy ošetřit vyživující a hydratační maskou. Speciální péče totiž výrazně prodlouží životnost barvy.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...