Bojíme se koupit prokletý dům

Naskytla se nám úžasná příležitost pořídit si krásný dům se zahradou ve skvělé lokalitě za bezkonkurenční cenu. Jenže to má háček. Ten dům přitahuje smrt.

Současná majitelka nám při prohlídce domu na rovinu sdělila, že s domem není něco v pořádku. Doslova to nazvala, že je prokletý. Ona si ho před třemi lety koupila s manželem, který před půl rokem zemřel. Opravoval střechu, spadl a svým zraněním podlehl.

Také vás může zajímat ...

Nejdříve jsme si mysleli, že paní dům prodává, protože ji k němu pojí smutné vzpomínky, ale pak jsme si od sousedky, staré paní, která zde žije od svého narození, vyslechli celou historii domu…

Lační po krvi?

Historie domu je v místě známá. Popíšu vám, co nám stará dáma vyprávěla. Její rodiče se znali s prvním majitelem domu, věděla tedy vše od úplného počátku. Dům byl postaven na přelomu minulého a předminulého století mladým mužem, který ho stavěl pro svou rodinu.Měli dvě děti a v tom domě se jim pak narodily další tři. Při posledním porodu však žena zemřela.

Otec si našel novou manželku, taky vdovu, která měla dvě vlastní děti. Nová matka si k pěti vyvdaným dětem nevytvořila vztah a upřednostňovala ty své.Těch pět, kterým jejich maminka zemřela, zažívalo hodně ústrků, hlavně nejstarší dcera, která maceše fungovala jako služka.

Místní ho znají

Psychicky to neunesla a v šestnácti letech se oběsila ve stodole.Její bratr se při hádce s macechou neudržel a zabil ji lopatou. Skončil ve vězení. Otec zůstal s dětmi sám, nejstarší postupně odešly z domova a později, když už měl u sebe jen dvě nejmladší, se opět oženil. Když s nim jeho nová žena čekala dítě, zemřela při porodu i s miminkem, stejně jako první manželka.

Muž se z toho pomátl, začal pít. Nejmenší děti si vzaly k sobě ty starší. Když zůstal v domě sám, usoudil, že je to dům, který za všechno může.Koupil ho mladý řemeslník, kterému nevadilo, co se v domě odehrálo. Žil v něm několik let, pak ale přišel den, kdy jeho pětiletý syn spadl ve stodole z trámu a zabil se. Rok na to zemřela dcerka na chřipku a do třetice žena opět při porodu.

Kupce hledal muž opravdu dlouho, s cenou musel jít hodně dolů.

Nakonec si dům koupili starší manželé.

Byly to náhody?

Při jedné návštěvě dcery s vnoučaty došlo k dalšímu neštěstí. Tříletá vnučka spadla do studny a než ji vytáhli, utonula.Vzápětí zemřel majitel domu. Byl zdravý, vitální, ráno se ale neprobudil. Jeho žena nechtěla v domě zůstat sama, tak se opět prodával. Posledními majiteli se stali manželé, respektive paní, která nám dům právě nabízí.Když ho kupovali, na hrůzostrašné historky nevěřili.

Jenže po dvou letech, kdy její muž zahynul pádem ze střechy, svůj pohled přehodnotila. A na rovinu nám řekla důvod. Chce mít čisté svědomí. My teď stojíme s mužem před velkým dilematem.Máme dům koupit, nebo ne? Láká nás to, ale zároveň se bojíme. Říkáme si, je to dům, neživá věc, to všechno zlé, co se v něm stalo, byla jen souhra náhod.

Ale kdo ví, že?

Eliška (38), Praha .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

reklama