Bolest v krku vyléčí příroda

Jeli bolest v krku způsobená bakterií, většinou ji provází i zvýšená teplota. Při virové infekci je průběh bolesti v krku slabší, avšak také není radno ji podceňovat. Než se ale vydáte k lékaři, vyzkoušejte rady našich babiček a prababiček.

Priessnitzův obklad

Také vás může zajímat ...

Jde o jednu z nejúčinnějších metod, jak se bolesti zbavit. Kus látky, například utěrku nebo plenu, namočte do studené vody, vyždímejte a přiložte na ni igelitový sáček.

Obklad si následně přiložte ke krku a zavažte. Jakmile látka zteplá, opět ji namočte do studené vody.

Zábal z tvarohu

Vaničku měkkého plnotučného tvarohu rozetřete na igelitový sáček a přiložte si ho na krk. Ten následně obvažte šátkem. Nechte působit alespoň hodinu a za pár hodin proceduru zase zopakujte.

Šalvějové kloktadlo

Jednu lžičku čerstvé nebo sušené šalvěje zalijte 200 ml vroucí vody. Nechte deset minut louhovat a sceďte. Až bude mít odvar pokojovou teplotu, vykloktejte si jím ústa. Opakujte alespoň třikrát denně.

Lékořicový odvar

Nasekejte si lékořici, vodilku, maliníkové listí a americký jilm a lžičku směsi spařte 200 ml vroucí vody. Sceďte, nechte pár minut vychladnout a pak opět kloktejte. Odvar však můžete i pít.

Všemohoucí hřebíček

Funguje jako přírodní analgetikum a anestetikum. Vonné látky, které toto koření obsahuje, dokážou zbrzdit množení mikroorganismů a také tlumit bolest.

Hřebíček můžete cucat nebo si z něj udělat odvar. Ještě účinnější je v kombinaci se zázvorem a citronem.

Slepičí vývar

Ten dokáže hotové zázraky. Jde o staletí-mi prověřený lék, protože látky, které polévka obsahuje, mají antibakteriální účinky. Kromě toho také tlumí infekci horních cest dýchacích, zahřeje a posílí vaši imunitu.

Antibakteriální česnek

Stroužek česneku oloupejte a vložte si ho do úst. Nekousejte do něj, ale jen ho cucejte jako bonbon. Uvolní se antiseptické látky, které obsahuje, a zničí všechny viry i bakterie.

Jezte vitamin C

Do svého každodenního jídelníčku zařaďte citrusové plody, jablka a zejména rakytník. Vitamin C totiž posiluje imunitu a zbavujte náš organismus škodlivých látek.

Cibule s medem

Cibuli nakrájejte anebo rozmixujte v mixéru, pak ji spařte horkou vodou a nechte pár minut louhovat. Pak cibuli sceďte, v případě, že jste ji rozmixovali, přeceďte přes plátýnko.

Odvar dochuťte lžičkou medu, případně šťávou z citronu a ještě horký vypijte. Za pár hodin uvařte další. Do 24 hodin by měl zabrat.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...