Božsky krásné a hladké nohy

S příchodem teplých měsíců budou dokonale hladké nohy přímo nutností. Přinášíme vám několik tipů, jak se otravných chloupků zbavit.

Nezdá se na tom nic složitého, každá z nás to dělá roky, ale i holení nohou může mít svá úskalí. Nejčastějším problémem jsou zarůstající chloupky, proto pro vás máme rady, jak jim předejít a mít božské nožky.

Také vás může zajímat ...

Kvalitní žiletka

Je základ úspěchu. Investujte proto do co nejkvalitnější břitvy a náhradní hlavice vyměňujte minimálně jednou za dva měsíce. Při holení nezapomínejte použít pěnu nebo gel. Bez nich byste měla nohy červené a kůži poškrábanou.

Pokud trpíte na zarudnutí pokožky, svědění a vyrážky, holte se po směru růstu chloupků. Pokud se při holení říznete, tak na ránu naneste trochu dezinfekčního krému nebo pleťové vody, aby se říznutí rychleji zatáhlo.

Správné načasování

Holení je pro pokožku náročný zásah, protože odstraňujete i částečky kůže. Provádějte ho proto večer, aby se kůže mohla do rána zregenerovat. Nohám dopřejte horkou vodu, která chloupky změkčí.

Naopak po holení nohy omyjte studenou vodou, ta póry uzavře. Poté ošetřete pokožku vyživujícím a zklidňujícím mlékem, krémem nebo olejem určeným k péči po holení. Dodáte jí tak ztracenou vlhkost. Vyzkoušet můžete také krém s kakaovým máslem – krásně voní a pokožku dobře hydratuje.

Další možnosti

Nežádoucích chloupků se můžete zbavit kromě ostré žiletky také elektrickým epilátorem nebo depilací voskem či cukrovou pastou. Tyto metody jsou více bolestivé, ale na druhou stranu budete mít od chloupků pokoj na delší dobu.

Pokud vás žádná z výše uvedených možností neláká, máte ještě další – odstranění laserem. Někdy je to bolestivé a většinou je proceduru potřeba opakovat, ale poté se už nikdy nebudete muset zabývat holením.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje chvilka pohody

Moje chvilka pohody je týdeník určený čtenářkám „pohodářkám“, které berou život s nadhledem, shovívavostí, humorem i pochopením. Na své si přijdou všechny, které zajímají osudy jiných žen i známých osobností. Na nové číslo se můžete těšit každý čtvrtek.

Komentáře

...