Bylinky pro vaši domácí lékárnu

Léčivé rostliny jsou totiž šetrné k vašemu organismu, a pokud si je rovnou nevypěstujete doma sami, pořídíte je v lékárně za pár korun. My vám teď prozradíme, bez kterých se doma v žádném případě neobejdete.

Heřmánek pravý

Také vás může zajímat ...

Heřmánek pravý je známá a oblíbená léčivka, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Působí totiž protizánětlivě, dezinfekčně a protialergicky. Mohou ho dokonce užívat i kojenci, proto je tak oblíbený mezi maminkami.

Kromě nich samozřejmě přijde vhod také dětem, dospělým nebo seniorům. Vnitřně je heřmánek pravý vhodný například na nadýmání, křeče, střevní poruchy a žaludeční potíže. Pomáhá také na kašel, rýmu a nachlazení, jelikož celkově posiluje imunitní systém.

Kopretina řimbaba

Tato půvabná léčivka vám může pomoci při celé řadě obtíží. Látky v řimbabě obsažené totiž skutečně potlačují bolest a rozšiřují cévy, takže mohou přinést znatelnou úlevu i při migréně.

To je důvod, proč se tato bylinka užívá proti bolestem již po tisíce let. Pokud se o vás pokouší bolest hlavy a máte řimbabu na zahrádce, můžete ihned rozžvýkat její hořký list, úleva se brzy dostaví. Řimbaba vám může pomoci i při horečce a zánětech.

Zároveň však musíte mít na paměti, že řimbaba může vyvolat i alergické reakce a nesmí se užívat v těhotenství nebo spolu s léky na ředění krve. Nikdy ji neužívejte po delší dobu nebo ve větším množství

Sušené borůvky

Sušené borůvky se již odedávna používají pro děti jako lék na průjmy.Protože drží v těle vodu, působí protizánětlivě a zklidňují zvracení. Pokud nejsou po ruce, účinný je i borůvkový čaj. Borůvky rovněž zlepšují oslabený zrak. Pravidelně by je měl konzumovat každý, kdo dlouho pracuje na počítači.

Namáhané oči se tak unaví mnohem později. Toto lahodné ovoce prý zpomaluje stárnutí mozkových buněk a celkový proces chřadnutí organismu a snižuje riziko rakoviny. Borůvky také pomáhají při léčbě respiračních onemocnění, chřipky, angíny a zánětlivých onemocněních sliznic.

Rovněž příznivě působí na močové ústrojí, mají dobrý vliv nejen na snížení hladiny cholesterolu v krvi.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...