Bylinky z lesa: Hloh obecný

Léčí srdeční choroby Hloh je známý především jako lék na rozličné srdeční choroby. Je totiž úspěšným posilovačem srdečního svalu, zároveň ho ale uklidňuje, odstraňuje arytmii a pomáhá rozšiřovat tepny, které zásobují srdeční sval.

Účinky hlohu nepocítíte okamžitě, právě naopak. Aby se dostavil očekávaný efekt, je třeba hloh užívat týdny i měsíce, a to pravidelně každý den. Hloh je nejčastěji podáván ve formě tinktury nebo čaje. Recept na domácí sirup Vy si můžete doma připravit třeba léčivý sirup.

Také vás může zajímat ...

Do hrnce s 500 ml vody dejte 500 g zralých bobulek hlohu, přiveďte k varu, hloh rozmačkejte a nechte stát přes noc. Příští den opět přiveďte k varu a nechte mírně probublávat, dokud bobulky neztratí barvu.

Pak sceďte, přidejte tolik cukru, kolik mátě šťávy a rychle znovu přiveďte k varu. Nakonec slijte do sterilované láhve. Užívejte denně 1 čajovou lžičku..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...