Bylinky z lesa: Hloh obecný

Léčí srdeční choroby Hloh je známý především jako lék na rozličné srdeční choroby. Je totiž úspěšným posilovačem srdečního svalu, zároveň ho ale uklidňuje, odstraňuje arytmii a pomáhá rozšiřovat tepny, které zásobují srdeční sval.

Účinky hlohu nepocítíte okamžitě, právě naopak. Aby se dostavil očekávaný efekt, je třeba hloh užívat týdny i měsíce, a to pravidelně každý den. Hloh je nejčastěji podáván ve formě tinktury nebo čaje. Recept na domácí sirup Vy si můžete doma připravit třeba léčivý sirup.

Do hrnce s 500 ml vody dejte 500 g zralých bobulek hlohu, přiveďte k varu, hloh rozmačkejte a nechte stát přes noc. Příští den opět přiveďte k varu a nechte mírně probublávat, dokud bobulky neztratí barvu.

Pak sceďte, přidejte tolik cukru, kolik mátě šťávy a rychle znovu přiveďte k varu. Nakonec slijte do sterilované láhve. Užívejte denně 1 čajovou lžičku..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...