Bylinky z louky: Podběl obecný

Kvete od počátku jara

Podběl lékařský je jarní rostlina s jasně žlutými květy a šupinatými stonky. Podběl obvykle kvete na začátku jara, v březnu a ze začátku dubna, když ještě louky nejsou ani trochu zelené.

Také vás může zajímat ...

Květy podbělu se sbírají už na začátku jara. Protože listy podbělu obsahují více účinných látek než květy, sbírají se také.

Na astma i ucpaný nos

Podběl skvěle léčí dýchací potíže. Spolehlivě si poradí s astmatem, zánětem hrtanu, bolestí hlavy i ucpaným nosem.

Bylinka může pomoci i kuřákům, kteří se neúspěšně snaží přestat kouřit. Podběl je prý tou nejlepší nikotinovou náhradou. V těchto všech případech se doporučuje denně 2-3 lžičky čerstvě vytlačené šťávy z listů, která by se měla přidávat do masového vývaru anebo teplého mléka.

Čajová směs na vlhký kašel

Nejčastěji se však podběl užívá ve formě léčivého čaje. Pokud si budete chtít připravit čaj na vlhký kašel, smíchejte po 1 dílu plodu anýzu, listu podbělu, mateřídoušky, kořene lékořice a listu jitrocele.

Pak směs zalijete šálkem vroucí vody, nechte 10 minut vyluhovat a sceďte..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...