Dopřejte vašemu domácímu mazlíčkovi správné krmení

Zajímá vás, co pro to můžete udělat, aby byl váš čtyřnohý miláček spokojený a plný života? To nejmenší z vaší strany je dopřát mu právě kvalitní krmení. Nejvíce přitom vašeho psa nebo kočku ovlivňuje vůně, chutě a struktura granulí, masových kapsiček a konzerv. Je ale třeba dát pozor ještě na několik dalších zásad.

Není jim jedno, co najdou v misce

Když dáte psovi do misky krmivo, čichne si a okamžitě ví, jestli se do toho pustit. Pak už jen hltá jeden kousek za druhým, jako by šlo o nějaký závod. Musí toho zkrátka ukořistit co nejvíce a v co možná nejkratším čase. Pes je přitom zvíře, které klidně vydrží i nějakou dobu o hladu. Stačí ho krmit tak jednou, maximálně dvakrát denně. Kočky to mají ještě trochu jinak.

Misku s krmivem si nejdříve pořádně očichají, a pak opatrně ochutnají než se rozhodnou, zda to, co jim dáváte pod čumáček stojí za to. Mají tedy trochu mlsnější jazýček. Stejně to mají kočkovité šelmy i ve volné přírodě, kde si jako osamělí lovci svou kořist pečlivě vybírají. Rozhodně nejsou zvědavé nějak strádat nebo hladovět.

Také vás může zajímat ...

Raději si dají několik menších porcí v průběhu celého dne.

Nejdůležitější je vůně

Domácí zvířata obecně nezajímá vzhled krmiva, kombinace barev ani chutí. Nejdůležitější je pro ně vůně. Jsou navíc schopná posoudit čerstvost a kvalitu ingrediencí jako je tomu u prémiového krmiva Nutrilove. Divili byste se, ale pocit v ústech je pro ně také velice důležitý. Zvíře ohodnotí tvrdost, přilnavost i stravitelnost krmiva.

Na rozdíl od jejich páníčka, psi i kočky řeší velikost granulí. Psi mají radši větší, zatímco kočky dávají přednost různým tvarům. Každý z nich upřednostňuje taky jiné příchutě. Mají rádi obměnu, ale pozor na to, zda nové krmení není příliš odlišné od toho, které měli v misce do teď.

Proto je nutné nové krmení zavádět postupně.

Komentáře

...