Chroupejte stonky pampelišky na játra a ledviny

Léčí choroby žlučníku a jater. Její listy se používají při zadržování tekutin, zvláště při srdečních potížích a poruchách močových cest a ledvin.

Když denně sníme 6 stvolů pampelišky v syrovém stavu, rychle pomáhají při chronickém zánětu jater.Je dobré si je na jaře dopřát po dobu dvou týdnů na posílení důležitých „čističek“ našeho organismu. Pomáhají i při cukrovce.

Také vás může zajímat ...

Cukrovkáři by denně měli sníst až 10 stvolů, po celý čas, kdy pampeliška kvete.Stvoly se nejprve umyjí i s květy, až potom se květy odstraní a stvoly se pomalu žvýkají – mají velmi hořkou chuť. Stvoly pomohou dokonce rozpustit žlučníkové kameny, zázračně obnovují činnost jater a žlučníku.Mléko z pampelišek se doporučovalo proti pihám a k léčbě očních zánětů.

Oblíbené byly zejména jarní bylinné kúry. Močopudné účinky vedou k redukci hmotnosti. Pampeliška tedy podporuje hubnutí.

Léčba pampeliškovými extrakty pomáhá ničit rakovinné buňky, zejména u nádoru prsu a rakoviny vaječníků.

Smetanka na talíři

Ze Smetánky lékařské se dá připravit řada pochutin. Med, nebo spíše hustý sirup s vůní pampelišek je ideální při chřipce a nachlazení. Navíc má báječnou květinově-ovocnou chuť, která skvěle doplní bylinkové čaje i nejrůznější sladké dobroty.Pampeliškové víno vyrobíte pomocí kvasnic, pampelišek, citronu, cukru a vody.

Podobnou službu vám udělá i kombinace silného pampeliškového odvaru s alkoholem (nejlépe s vodkou). Pampeliškový špenát si vyrobíte z mladých lístků smetánky, které podusíte s česnekem na způsob špenátu.Díky jejich specifické chuti kombinujte s další zeleninou.

Usušený pampeliškový kořen lze umlít stejně jako kávová zrna a po zalití horkou vodou podávat jako výborný bezkofeinový nápoj na povzbuzení.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...